Radyo TimeRadyo Time

Yamaç Paraşüt Hedef Şampiyonası 3. Etabı Kıbrıs’ta yapılacak

Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) takvimde yer alan Cat-2 onaylı ’Türkiye Yamaç Paraşüt Hedef Şampiyonası 3. Etabı Kıbrıs’ta yapılacak.
Bu haber 492 kere okunmuş.30 Eylül 2017, Cumartesi - 13:34

 'Türkiye Yamaç Paraşüt Hedef Şampiyonası 3. Etap Amatör-Sportif Havacılık Faaliyetlerinin Türkiye'deki öncüsü, 1929 yılından itibaren Türkiye'nin Havacılık Federasyonu yükümlülüğünü taşıyan ve FAI (Uluslararası Havacılık Federasyonu) tarafından Türkiye'nin tek NAC (Milli Hava Sporları Yetkilisi) olarak kabul edilen Türk Hava Kurumu tarafından Kıbrıs'ta gerçekleştiriliyor.

 Amacı, Türkiye'deki yamaç paraşütçülerin dostluk, arkadaşlık, yardımlaşma, dayanışma ve rekabet duygularını geliştirmek, Türk yamaç paraşüt milli takımı aday kadrosunu belirlemek ve uluslararası yarışmalara hazırlamak olan şampiyonada yarışmacılar gökyüzünü renklendirecek.

Türkiye Yamaç Paraşüt Hedef Şampiyonası'nın 1. Etabı 03-04 Haziran 2017 tarihleri arasında Antalya-Alanya'da, 2. etabı ise 18-19 Ağustos 2017 tarihleri arasında Erzincan'da yapılmıştı. Şampiyonanın süper finali ise 13-16 Ekim 2017 tarihleri arasında THK Eskişehir-İnönü Havacılık ve Eğitim Müdürlüğü'nde yapılacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki