"Yanlıştan dönün, yanlışı önleyin"

Vatan Partisi Alanya İlçe Sekreteri Evren Kurtoğlu basın açıklaması yaptı.
Bu haber 1285 kere okunmuş.08 Ağustos 2016, Pazartesi - 11:41

 Vatan Partisi Alanya İlçe Örgütü, geçtiğimiz hafta AKP hükümeti tarafından çıkarılan kanun hükmündeki kararnameyle Askeri Liselerin ve Harp Okullarının kapatılması ve Genelkurmay Başkanı'nın Cumhurbaşkanlığına,  kuvvet komutanlıklarının Başbakanlığa bağlanması tepki göstermeye devam ediyor. Bu kanundan vazgeçilmemesi durumunda Türkiye’nin temellerine bombaların yerleştirilmiş olacağını belirten Vatan Partisi İlçe Sekreteri Evren Kurtoğlu  “AKP, FETÖ darbesinin yapamadığını Kanun Hü̈kmünde Kararnamelerle yapmaya çalışıyor. TSK’nın geleneklerini bozarak, liyakatın, tecrübenin, uzmanlığın önüne siyasal kayırmacılığı geçiliyor ve orduya nifak sokuyor” dedi. Eğer bu kanun geri çekilmezse ki öyle görünüyor diyen Kurtoğlu, “ TBMM’de bu kanunun iptali için 110 vatansever ve ufku açık milletvekili arıyoruz. Milletvekillerimize sesleniyoruz. FETÖ ile ilgisi olmayan bu yanlış düzenlemenin hızla Anayasa Mahkemesine götürülerek iptal edilmesini talep ediyoruz. TSK'nın yapısıyla ve işleyişiyle oynamak hayati bir hatadır. Ülkemizin bu hatadan dönmesi için 110 milletvekilinin adım atması gerekiyor. Güçlü Ordu Güçlü Türkiye için bu kararnameler iptal edilmelidir” dedi.

 Vatan Partisi Alanya İlçe Sekreteri Evren Kurtoğlu’nun basın açıklamasının detayları şöyle:  “Sıcak paraya bağımlı ekonominin telafisi var, üretim ekonomisine dönüş yaparsınız, fabrikalar kurulur, destek akçeleri dağ̆ıtılır.

 Dış politikada geri vites vardır. Bir özür sonrası hızlı adımlar gelir. Telafisi vardır. Zulmettiğiniz kişiler, hatalarınız sebebiyle Başkent bombalanırken acısını teferruat yapar. Telafisi vardır. Ordu düşmanlığının ise telafisi yoktur. AKP, FETÖ darbesinin yapamadığını Kanun Hükmü̈nde Kararnamelerle yapmaya çalışıyor. TSK’nın geleneklerini bozarak, liyakatın, tecrübenin, uzmanlığın önüne siyasal kayırmacılığı geçiriyor ve orduya nifak sokuyor.

 Ulus devletler, etnik ve mezhepsel farklılığı bünyesinde eritmiş milli ordularıyla emperyalist saldırganlığa karşı direnebilir. Libya’nın milli, güçlü bir ordusu olmadığı için Kaddafi işgalcilerin ayakları altında kaldı. Irak’ın milli, güçlü bir ordusu olmadığı için Saddam Hüseyin bir bayram sabahı asıldı.Türk milletinin ordu geleneği binlerce yıla dayanıyor. AKP ateşle oynuyor. Kanun, hayatın zorunluluklarıyla kavga ederse uygulanamaz. Vahdettin de kanunlarını çok güçlü görüyordu. İçişleri Bakanı Ali Kemal de ordunun kendisine bağlı olduğunu zannediyordu.

   TSK, Türkiye için tehdit değil, tehdide direnecek biricik silahlı gücümüzdür. Bunu şimdiden göremeyen, yarın pişmanlığıyla baş başa kalır. Sessiz kalan milletvekilleri Anayasa'yı çiğneme suçuna ortak oluyor. Görevinizi yapın Anayasa Mahkemesine başvurun”

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki