Radyo TimeRadyo Time

"Yatırımlar Antalya’yı zenginleştirecek"

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Antalya’da yaşayan Doğu ve Güneydoğulu vatandaşlar ile bir araya geldi. Yeni dönem için açıkladığı 359 projenin Antalya’nın gelişip zenginleşmesine imkân sağlayacağını söyleyen Başkan Türel, bu projelerin 70 bin kişi için iş, aş ve ekmek anlamına geldiğini ifade etti.
Bu haber 268 kere okunmuş.25 Mart 2019, Pazartesi - 16:22

Kepez Erdem Beyazıt Kültür Merkezi yanında AK Parti Kepez Belediye Meclis Üyesi Dilaver Tanık’ın organizasyonuyla düzenlenen toplantıya Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahaddin Bayraktar katıldı. “Enişte” sloganları ile karşılanan Başkan Türel, coşkulu kalabalığa “enişteniz olmaktan gurur duyuyorum” sözleriyle karşılık verdi. 

 “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Antalya Buluşması”nda Antalya’da yaşayan Doğu ve Güneydoğulu vatandaşlar ile bir araya gelen Başkan Türel eşi Ebru Türel’i de sahneye davet etti. Topluluğa gösterdikleri ilgi ve sevgi gösterileri için teşekkür eden Ebru Türel, “Ben gerçekten onunla gurur duyuyorum. Antalya’ya yaptıklarıyla gurur duyuyorum. Bana çok iyi bir eş olduğu için gurur duyuyorum ve çocuklarım için daha sonra her yerde gezdiğimizde bunları senin baban yaptı diyeceğim için çok gurur duyuyorum” dedi. 

Antalya’nın her köşesinin vatandaşların destekleri ile hayata geçirdiği hizmetlerle dolu olduğunu söyleyen Başkan Türel, Kepez’de hayata geçirilen 3. Etap raylı sistem projesinin Varsak-Otogar hattında devam eden deneme sürüşlerinde Cumartesi günü 15 bin yolcu taşındığını söyledi. 

Toplu ulaşım sistemindeki yenilikleri de anlatan Başkan Türel, “Sabah 05.00 ile 07.00 arası akşam 19.00 ile 21.00 arası siyah plakalı belediye otobüslerinde, AU plakalı özel halk otobüslerinde ve tramvayda ücret almıyoruz. Bunların seçim vaadi olduğunu söyleyenler oldu. Böyle bir niyetimiz olmadığını ispat etmek için de uygulamaya seçimden önce başladık. Hemşehrilerimiz toplu ulaşımda sabah 05.00 ile 0 7.00, akşam 19.00 ile 21.00 arası artık AU plakalı otobüsler, resmi siyah plakalı otobüsler ve raylı sistemde ücretsiz yolculuk yapıyor” dedi. 

Antalya’da 5000 litre yani 5 metreküp suya kadar harcayan vatandaşların bundan sonra su ücreti ödemeyeceklerini de açıklayan Başkan Türel, “5 metreküpün altında su kullanan hiçbir vatandaşımız artık su ücreti ödemeyecek. Antalya Türkiye’de en pahalı su tarifesini kullanan şehirken suyu en ucuz kullanan şehir haline geldi. Şimdi de 5 metreküp kullanıma kadar su bedava oluyor” diye konuştu. 

Yeni dönem için açıkladığı 359 proje olduğunu belirten Başkan Türel, bu projelerin içinde 70 bin kişiye iş, aş ve ekmek imkânı olduğunu söyledi. “Yatırım yparsanız iş imkânı açılıyor” diyen Başkan Türel, raylı sistemi örnek vererek şunları söyledi: “Raylı sistemde şu anda 1500 kişi çalışıyor. Ben o yatırımı yapmasaydım o kardeşlerimiz belki şu anda çalışmıyorlardı. Ve şimdi ne diyoruz artık metro geliyor. Büyük Liman’dan böyle bir yay çizecek bir kolu Lara Kundu’ya bir kolu Kepez Varsak’a gelecek. Aşağıda çalışmalar devam ederken yukarıda da hayat en ufak bir şekilde duraksamaya uğramayacak. Böylelikle Antalyalıları da yormamış olacağız.” 

Bütün bu yatırım ve çalışmaları Antalya’nın zenginleşmesi için yaptıklarını ifade eden Başkan Türel, bir şehrin yatırım ile kalkınıp, zenginleştiğini dile getirdi. Başkan Türel bu nedenle yeni dönemde Antalya’ya limanlar, yat limanları, eğlence merkezleri, sinema stüdyoları ve metro yapacaklarını belirtti.

Etiketler: Menderes Türel   Antalya  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki