Radyo TimeRadyo Time

Yaylakonak Yolu genişletiliyor

Demirtaş Vadisi üzerinde bulunan Yaylakonak Mahallesi’nin 12 km uzunluğundaki yolunda Antalya Büyükşehir Belediyesi genişletme çalışmalarına başladı.
Bu haber 470 kere okunmuş.22 Haziran 2018, Cuma - 15:08

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimine bağlı Kırsal Alan Ekipleri, Alanya’nın farklı noktalarında yol genişletme, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. 

 Alanya’nın Demirtaş Vadisi’nde bulunan ve bölgede bulunan bir çok mahalle sakininin yayla güzergahı üzerinde yer alan Yaylakonak Yolu’nun dar olması nedeniyle ulaşımda zorluklara neden oluyordu. Özellikle yaz aylarında çok sayıda vatandaşın Kuşyuvası Bölgesindeki yaylalara gitmek için kullandığı bu yol, trafik açısından sıkıntıları da beraberinde getiriyordu. Demirtaş Bölgesindeki vatandaşlar ve Mahalle Muhtarı Mustafa Ocak’ın talebi üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi yolu genişletme programına aldı.

 Demirtaş Grup Yolu ile Kuşyuvası Yoluna bağlanan noktaya kadar olan 12 km’lik yolda genişletme çalışmalarına başlandı. Alanya Kırsal Alan Sorumlusu yapılan çalışmaları yerinde koordine etti. Bu yaz genişletme çalışmalarının tamamlanması planlanan yol, önümüzdeki yıl asfalt programına alınacak.  Bölge sakinleri ve Mahalle Muhtarı Mustafa Ocak, “Yolumuz yaylaya geçiş noktasında olduğu için çok işlek. Bazı yerlerinde iki aracın yan yana geçmesinde zorluklar yaşanıyordu. Talebimizi değerlendirerek yolumuzu genişletme çalışmalarına başlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.   

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki