Radyo TimeRadyo Time

“Yeni Belediye Binası yüzde 60 tamamlandı”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Oba Mahallesi'nde 9 Aralık 2017 tarihinde temeli atılan Yeni Belediye Binası İnşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Yücel, Yeni Belediye Binası İnşaatının hedeflendiği gibi hızla devam ettiğini ve 8-9 ay sonra tamamlanarak, Alanya Halkının hizmetine açılacağını belirtti.
Bu haber 858 kere okunmuş.11 Haziran 2018, Pazartesi - 16:10

 Denetleme gezisi öncesinde Belediye Teknik Ekibi ve Yüklenici Firma Yetkilileri ile bir araya gelen ve projeyi inceleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ardından basın mensuplarıyla birlikte yapımı süren Belediye Hizmet Binası İnşaatını gezdi. 

 Gezi sonrası inşaatın son durumu hakkında basın mensuplarına bilgiler veren Başkan Yücel, inşaatın yüzde 60'lık bir bölümünün tamamlandığını söyledi. 8-9 ay gibi bir sürenin ardından binayı açılışa hazır hale getirmeyi planladıkları anlatan Başkan Yücel, "Temelini 9 Aralık’ta  attığımız binamızın çalışmaları planladığımız gibi devam ediyor. İnşaatın bitirilmesi aşamasına doğru ilerliyoruz. İnşaatımızı yüzde 60 oranında tamamladık. Hedeflediğimiz zaman diliminde de bitireceğiz” dedi. 

 Alanya’ya en az 40-50 yıl rahatlıkla hizmet verecek bir bina inşa ettiklerini belirten Başkan Yücel, “Tüm hedefleri zamanında yerine getirdiğimiz gibi, bu hedeften de sapmadan ilerliyoruz. Binanın gerek proje gerekse yapımında vatandaşlarımızın en kolay ve en hızlı hizmeti alabilmeleri için her şey düşünüldü. Yeni binamızı Allah’ın izni ile dört dörtlük hizmete sunacağız” diye konuştu.

 Binanın yapımına başlandığından bu yana gündeme getirilen otopark sorununa da değinen Başkan Yücel şunları söyledi;  “Şu anda otopark bölümü olarak 150'ye yakın araç için alanımız var. Ayrıca bina çevresinde de ilave otopark çözümleri getireceğiz. Yıllarca, fazlasıyla taşıyabilecek durumda. Ayrıca Oba Mahallesi’ne çıkışları rahatlatmak için Oba Köprüsü’nün yanına yeni bir köprüye de kısa bir zaman içerisinde başlayacağız” dedi.

 Binanın gerek kuzeyinde gerekse doğusunda ulaşım ile ilgili bir sıkıntının yaşanmayacağına vurgu yapan Başkan Yücel, “Yeni Belediye Binasının çevresindeki yolların birbirleri ile bağlantısı yapılarak, bütün yolların çıkışı Çevre Yolu’na bağlanacak. Hem Çevre Yolu hem de Eski Gazipaşa Yolu dediğimiz yoldan giriş kullanılacak. Buradaki yolların tamamını Başkent Hastanesi'nin olduğu yere kadar tek yön düşünüyoruz. Yukarı yol çift yön alt yol tek yol olacak. Yeni yolu Çevre Yolu'na bağlayınca da şu andan daha kullanışlı bir hale gelecek" ifadelerini kullandı.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki