Radyo TimeRadyo Time

Yerelde Kadın Buluşmaları'nın üçüncüsü Antalya'da gerçekleştirilecek

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile UNICEF iş birliğinde; ülkemize uyum sürecindeki yabancı kadınlar ile ev sahibi toplumdaki kadınların ortak bir yaşam kültürü oluşturmaları amacıyla düzenlenen “Yerelde Kadın Buluşmaları”nın üçüncüsü 10 Aralık 2019 tarihinde Antalya’da gerçekleştirilecek.
Bu haber 601 kere okunmuş.09 Aralık 2019, Pazartesi - 12:27

“Tüm karanlıklara kadınların içindeki aydınlık yeter” sloganı ile yola çıkan Yerelde Kadın Buluşmaları Etkinliğine; Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, Antalya İl Göç İdaresi Müdürü Gözde Özkorul’un yanı sıra kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katılacak.

Toplumun temel taşı ve ailenin koruyucu kalkanı olan kadınların, uyum sürecinin en önemli aktörlerinden biri olduğu düşüncesi ile onların sürecin aktif bir katılımcısı olmasını hedefleyen ve 8 farklı ilde gerçekleştirilecek Yerelde Kadın Buluşmaları etkinliğinde; Kadın Göçmenler ve Uyum, Kadın Sağlığı, Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi, Türkiye’de Adli Süreç ve Mağdur Hakları, Çocuk Koruma Programları, Çocuk Yaşta Evlilik ve Çok Eşlilik, Ebeveyn Tutumları ve Çocukların Eğitime Devamları, Güncel Faaliyetlere İlişkin Bilgilendirme konularında ilgili kurum ve kuruluşlarca sunum gerçekleştirilecek.

Buluşmalar kapsamında, her iki toplumdan kadınların birçok alanda bilgilendirilmesi, kadınların; kadın sağlığı, şiddetin önlenmesi, ebeveyn tutumları gibi çeşitli konularda bilinçlendirilmesi, kadınlarımızın bir araya gelerek sosyal etkileşimde bulunmaları, sosyal hayata katılımlarının arttırılması, ülkemize uyum süreçlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Düzenlenecek olan kermes etkinliğinde ayrıca yerel ve yabancı kültürlerin el emeği göz nuru ürünleri görücüye çıkarılacak.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki