Yerli turistlere çağrıda bulundu

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den yerli turiste “20 Ocak 2017 tarihinde başlayacak 16 günlük sömestri tatilini turizm bölgelerinde yapın” çağrısı geldi.
Bu haber 558 kere okunmuş.08 Ocak 2017, Pazar - 16:07

 İngiliz The Independent Gazetesi'nde yayınlanan makalede herkesin Türkiye'ye tatile gitmeleri çağrısını olumlu karşıladığını ifade eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Vatandaşlarımız da bu çağrıya uymalı ve ilk adımı 20 Ocak'ta başlayacak 16 günlük yarıyıl tatillerini ülke içinde yaparak atmalıdırlar. Yani 2017 yılını fırsat yılına çevirmeliyiz" dedi.

 Terörün turizm endüstrisi üzerinde oluşturduğu olumsuz sonuçların büyük boyutlarda olduğunu belirten Palandöken, "Turizm sektörünü hedef haline getiren saldırıların planlanmasından gerçekleştirilmesine kadar geçen süreç ancak uluslararası çaptaki kriz yönetimi planlarıyla önlenebilir. Terörizmle baş edebilmek için önce bu illetin uluslararasında kabul görecek bir tanımının olması gerekmektedir. Bu tanım çerçevesinde mücadele taviz verilmeksizin yapılmalıdır. Gerek ekonomik gerekse siyasi nedenlerle teröre destek veren, görmezden gelen ülkelerin bu tutumlarından vazgeçmeleri için kamuoyu baskısı oluşturulmalıdır" diye konuştu.

Etiketler: TESK   Bendevi Palandöken  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki