Radyo TimeRadyo Time

“Yeşile doğaya canlıya düşman zihniyet”

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar yaptığı açıklamada; “Tüm doğaseverleri 20 Şubat Perşembe günü saat 14.00'te Güneyyaka Mahallesi Köy Konağı'nda yapılacak toplantıya, bölgeye mermer ocağı yapılmasını istemeyen hemşehrilerimizle dayanışmaya çağırıyoruz” dedi.
Bu haber 136 kere okunmuş.15 Şubat 2020, Cumartesi - 14:44

Bayar'ın açıklaması şöyle; "Doğası, çevresi, deresi, yeşiliyle her tarafı cennetten bir köşe olan Antalya’mızın değerlerine sahip çıkmak; kültürel, tarihi ve doğal mirası gelecek nesillere aktarmak en büyük görevimizdir. Kar uğruna hiçbir engel tanımayan, binlerce yılda oluşmuş, çok sayıda endemik bitki türü ve yabani hayvana ev sahipliği yapan ormanlarımızı yok etmek, birilerine peşkeş çekmek isteyen, doğaya, yeşile düşman bir zihniyet var karşımızda…

Bu zihniyet şimdi de gözünü Gündoğmuş Güneyyaka Mahallesi’ne dikmiş durumda.

Köylülerin mücadelesi ile bölgeye yapılmak istenen mermer ocağı projesi iptal edilmiş, hemşehrilerimiz rahat bir nefes almıştı.

Proje için ÇED sürecinin yeniden başlatıldığını öğrendik.

Bölge sakinleri, mahallede mermer ocağı açılırsa, rüzgarla gelecek mermer tozlarının halk sağlığı için tehdit oluşturmasının yanında, sebze ve meyvelerin toza bulanıp, tarım üretimini ve içme suyu kaynaklarını olumsuz yönde etkileyeceğini belirtiyor. Mahallenin geçim kaynaklarından biri olan arıcılığın da etkileneceğini vurgulayan bölge sakinleri, mermer ocağı açılması planlanan alanın “Yaban Hayatı Geliştirme Sahası” içinde yer aldığının önemine dikkat çekiyor.

Hiçbir kural tanımayan, doğaya, yeşile, canlılara düşman bu vahşi zihniyete karşı “Birlik beraberlik içinde köyümüzde mermer ocağı açılmasına karşı koyacağız, hukuki kanalları sonuna kadar işleterek doğanın ve yaşamın tahrip edilmesine izin vermeyeceğiz" diyen Güneyyakalı hemşehrilerimizin ve Gündoğmuş İlçe örgütümüzün haklı mücadelesinde onların yanındayız!

Tüm doğaseverleri 20 Şubat Perşembe günü saat 14.00'te Güneyyaka Mahallesi Köy Konağı'nda yapılacak toplantıya, bölgeye mermer ocağı yapılmasını istemeyen hemşehrilerimizle dayanışmaya çağırıyoruz"

Etiketler: CHP   Antalya   Nusret Bayat  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki