Radyo TimeRadyo Time

YÖK Turizm Araştırma Merkezine onay verdi

Geçen ay ALKÜ Senatosunda kabul edilen ALKÜ-TURAM (Turizm Araştırmaları Merkezi) ve ALKÜ-TÖMER (Türkçe Öğretim Merkezi) kararları YÖK tarafından da kabul edilerek onaylandı.
Bu haber 304 kere okunmuş.25 Eylül 2017, Pazartesi - 14:16


 Bu güzel gelişmenin ardından, kendisi de Uludağ Turizm Fakültesi mezunu olan, Alanya’nın bilinen turizmcilerinden Faruk Konukçu, ALKÜ Turizm Fakültesinin açılması,ilk öğrencilerini alarak eğitime başlaması ve ALKÜ-TURAM'ın YÖK tarafından onaylanması nedenleriyleişletmeciliğini yürüttüğü Mini Mutfak’ta ALKÜ Yönetimine ve ALKÜ Turizm Fakültesi akademik ve idari personeline bir kutlama yemeği düzenledi.

 Davete, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, ALKÜ Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Yavuz Uysal, ALKÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Kantarcıile ALKÜ Turizm Fakültesi akademik ve idari personeli katıldı.

 Davet öncesinde günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştiren ALKÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Kantarcı, Alanya’daki turizm sektörü temsilcilerinden olan Faruk Konukçu’nunbir ilki gerçekleştirerek ALKÜ Turizm Fakültesi’nin akademik açılışı münasebetiyle organize ettiği davette ALKÜ ailesi ile bir araya gelmek istemesinin kendileri için çok güzel anlamlar ifade ettiğini dile getirdi.

 Turizm eğitiminde ve endüstri uygulamalarında eski yöntem ve yaklaşımların artık önemini kaybettiğini ifade eden Kantarcı konuşmasının devamında “Daha nitelikli ve hedefe yönelik eğitim, sektörle güçlü işbirliği, araştırma ve proje yapmaya yönelik çalışma daha önemlidir. Bu nedenle sayı yerine bölgemize kalite ve değer yaratacak, risk ve belirsizliği azaltacak araştırma ve projeleri sektörle birlikte geliştirmek için çalışan bir Turizm Fakültesi hedefliyoruz. Kadrolarımızı, araçlarımızı ve ortaklarımızı bu yönde belirliyoruz.” dedi.

 Ardından kısa bir konuşma gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, "Bizleri bir araya getiren değerli turizmci Faruk Konukçu’ya teşekkür ediyorum. Bir turizm şehri olan Alanya’da ALKÜ olarak turizm bizim de öncelikli alanlarımızdan biri.Biz sadece eğitim veren bir kurum değil, aynı zamanda araştırma-uygulama faaliyetleri ile hem bölgemize, hem ülkemize hem de dünya insanlığına katkıda bulunan bir kurum olmak istiyoruz. Bu hedefe yönelik olarak kuruluşu Senatomuz tarafından onaylanan Turizm Araştırma ve Uygulama Merkezimizin dün YÖK tarafından da onaylandığı bildirildi. Bu merkez öncelikle Alanya'mızın önemli kuruluşları olan ALTSO; ALTİD, TÜRSAB vs gibi paydaşlar ile beraber Turizm ile ilgili araştırma geliştirme ve uygulama faaliyetleri yürüterek bölge turizmine katkı sağlamaya çalışacaktır. " dedi.
Davete katılan akademisyenlere de çeşitli tavsiyelerde bulunan Rektör Pınarbaşı konuşmasını “ALKÜ Turizm Fakültesinin açılışı ve ilk eğitim- öğretim yılı hepimize hayırlı ve uğurlu olsun.” diyerek sonlandırdı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki