Radyo TimeRadyo Time

Yöresel yemekler profesyonellere öğretildi

Alanya Belediyesi’nin “Yöresel Yemek Atölyesi” adıyla başlattığı yemek kursları devam ediyor. Daha önceki kurslarda ev hanımlarına öğretilen yöresel lezzetler, Alanya Belediyesi’nin yeni açtığı kursla bu kez profesyonel aşçılara öğretiliyor. AHEP’te verilen kursun ilk gününde bugün aşçılar Alanya’nın yöresel lezzetlerini öğrendi.
Bu haber 157 kere okunmuş.20 Kasım 2017, Pazartesi - 16:19

 Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından Alanya Özel Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) Gastronomi Mutfağı’nda organize edilen  kurs, bugün başladı.

 Alanya’ya özgü yöresel yemeklerin öğretileceği kurstaki bilgiler, 2 gün boyunca profesyonel aşçılara aktarılacak.

 Daha önce ev hanımları için düzenlenen yöresel yemek kursları, bu kez farklı bir gruba hitap etti. Kursa Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği Üyeleri ve Yönetim Kurulu Aşçıları katıldı.

 Profesyonel aşçılar, Alanya Yöresel Yemeklerinin geleneksel yöntemler ile yapımını kursa hocalık yapan Emine Çorbacı’dan öğrendi. Çorbacı, bugün yapılan ve  yarın da yapılacak olan yöresel yemeklerin menüsü  hakkında bilgi verdi.

 Alanya Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği Başkanı Fatih Saray da, “Yaşadığımz şehrin mutfağını öğrenmek amacıyla bu kursa geldik. Alanya’yı gasronomide hak ettiği yere gelmesi için bu tür etkinliklere yer veriyoruz. Derneğimiz adına bu kursu düzenledikleri için çok memnun olduk. Bunun için Alanya Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 Otellerde, lokantalarda çalışan aşçılar için düzenlenen kursta, Alanya lezzetlerinin dünyaya da tanıtılması amaçlanıyor. Kursu tamamlayan aşçılar yaz aylarında şehrimizi ziyaret eden turistlere, otel ve lokantalarda sundukları dünya mutfağının yanı sıra yöresel mutfağı da sunacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki