Radyo TimeRadyo Time

Yörükler Alanya’da buluşacak

2. Uluslararası Yörük Yaşamı Kültürü ve Türk Sanatları Sempozyumu, Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde 20-24 Nisan’da gerçekleştirilecek.
Bu haber 335 kere okunmuş.09 Nisan 2019, Salı - 12:32

Alanya Belediyesi ev sahipliğinde, Antalya Olgunlaşma Enstitüsü Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Araştırma Merkezi (YÖRKAM) Müdürlüğü ve Geleneksel Türk Sanatları Bölümü ile Göç eden Sarıkeçili Yörük Derneği destekleri doğrultusunda 2. Uluslararası Yörük Yaşamı Kültürü ve Türk Sanatları Sempozyumu 20-24 Nisan tarihleri arasında Türkler Mahallesi’ndeki SenzaHotel’de gerçekleştirilecek. Gerçekleşecek sempozyum ve sanat etkinliklerine ise Onursal Başkan sıfatıyla Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de katılacak. Etkinliklerin Başkanlığını Akdeniz Üniversitesi’nden Doç. Mehmet Ali Eroğlu, Dönem Başkanlığını ise Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nden Prof. Dr. H. Feriha Akpınarlı yapacak.

Tüm akademisyen ve sanatseverlere açık olacak etkinlikte Almanya, Gürcistan, Ukrayna, Makedonya, Azerbaycan, Sırbistan, Kosova, Kırgızistan, Bosna Hersek, Kazakistan, Yunanistan olmak üzere 11 ülkeden daha onlarca katılımcılar yer alacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki