Yücel basını öğle yemeğinde ağırladı

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, basın mensuplarının ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Yücel, günün anısına Alanya’da görev yapan yerel ve ulusal basın emekçilerini öğle yemeğinde ağırladı.
Bu haber 550 kere okunmuş.10 Ocak 2017, Salı - 15:18

 Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde Alanya Gazeteciler Cemiyeti tarafından Alanya basınında çalışan yerel ve ulusal basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı.

 Yücel, günün anısına gazetecileri Öztürk Kolcuoğlu Restoran’da öğle yemeğinde ağırladı.

 Yemeğe Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, İlçe Jandarma Komutanı Serkan Akbaba, İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı,ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile yerel ve ulusal basın mensupları katıldı. 

 Programın açılış konuşmasını yapan Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya’nın kaliteli bir yerel medyası olduğuna dikkat çekerek, “Alanya artık kabuğuna sığmıyor. İl bazında çalışan bir ilçe. 2 üniversitesi var, il gibi çalışan güçlü bir yerel medyası var. İddia ediyorum ki Alanya medyası Türkiye’de beşinci sırada. Medyanın Alanya’nın sorunlarının arkasında durabilmesi, Alanya’nın sözcüsü olabilmesi için desteğe ihtiyacı var” diye konuştu.

 Gazeteciler Cemiyeti Başkanı’nın konuşmasının ardından kürsüye gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de yerel medyanın gücüne dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Alanya basını, televizyon, yazılı ve internet medyasıyla birçok il basınından daha güçlü ve etkili. Basınımız, Alanya’mızın sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan gelişmesine katkı sağlamakta, her zaman düşünce ve önerileriyle bizim hizmetlerimize destek vermektedir. Büyük bir özveriyle çalışan yerel ve ulusal basınımızın değerli üyelerinin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun”

 Yemeğin ardından da Başkan Yücel, basın mensupları ile tek tek ilgilendi ve onlarla özçekim yaptı.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki