Radyo TimeRadyo Time

Yücel vatandaşları Gökbel’e davet etti

Gökbel Güreşleri’nde er meydanına çıkacak olan pehlivanlar, Kestel Futbol Sahasında dün antrenman yaptı. Güreş antrenmanını izleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, tüm Alanya Halkını bu hafta sonu Gökbel’de yapılacak yağlı pehlivan güreşlerine davet etti.
Bu haber 153 kere okunmuş.27 Temmuz 2017, Perşembe - 13:52

 Bu yıl Edirne Kırkpınar da ilk 8’e giren İsmail Balaban, Orhan Okulu, Şaban Yılmaz, Hamza Köseoğlu, Serhat Balcı, Salih Erinç, Ali Gürbüz ve Fatih Atlı da Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerinde kol bağlayacak.

 Başpehlivanlarla birlikte Alanya Belediyespor Güreş Takımı da Kestel Futbol Sahasında antrenman gerçekleştirdi. Alanya Kaymakam Vekili Nurullah Kaya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gökbel Güreş Ağası Kerim Yılmaz antrenmanları birlikte izledi.

 Gökbel Güreş Ağası Kerim Yılmaz, antrenman sırasında yaptığı açıklamada “Gökbel Güreşlerine hazırlanıyoruz. Özellikle Alanya Belediye Güreş Takımı tam kadro burda. Gökbel’de güreşecek olan başpehlivanlarımız hemen hemen çoğu burada. Tüm vatandaşları Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşlerine bekliyoruz” dedi.

 Alanya Kaymakam Vekili Nurullah Kaya da  “Bu hafta sonu Gökbel Yaylamızda gerçekleşecek olan Yağlı Pehlivan Güreşlerine tüm halkımızı güreşçi kardeşlerimizle birlikte ağırlamanın şerefini yaşayacağız. Bütün Alanya’mızı gökbel güreşlerine bekliyoruz” diye konuştu.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel  “Renkli bir hafta sonu geçirmek ve kültürel varlıklarımıza, ortak değerlerimize ve özellikle ata sporumuz olan yağlı güreşe sahip çıkabilmek adına yine aynı organizasyonumuzun 13.sünü düzenliyoruz. Alanya Belediyespor Güreş Takımı da bu yıl ilk kez Gökbel Güreşlerinde boy gösterecek. Festivalimiz Cumartesi günü saat 21.00’da Serkan Kaya konseri ile başlayıp Pazar günü güreş yarışları ile devam edecek” dedi.

 “Yaklaşık 500 güreşçi Gökbel Yaylasında kol bağlayacak” diyen Yücel, “Kırkpınar’daki dereceye girmiş tüm güreşçiler burada olacak. Sporculara şimdiden başarılar diliyor ve tüm Alanya Halkımıza hoş bir hafta sonu temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki