Radyo TimeRadyo Time

Yumru Tepesinden pis kokular geliyor

Dönemin Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu tarafından şehir merkezinin çöplerini dökmek için Mahmutseydi Mahallesi'nde bulunan Yumru Tepesi'ndeki 97.483 metrekarelik araziyi Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan 2003 yılında kiranladı. Alanya Belediyesi'nce 49 yıllığına kiralanan Yumru Tepesi'ndeki vahşi depolama tesisine Büyükşehir Kanunu'nun yürürlüğe girmesinden sonra şehrin 102 mahallesindeki çöpler dökülmeye başlandı.
Bu haber 265 kere okunmuş.21 Temmuz 2017, Cuma - 13:34

 Kışın günde 250 ile 300 ton, yazın da 650 ile 750 ton çöpün döküldüğü Yumru Tepesi'ndeki çöpler, havaların sıcak oluşu nedeniyle pis kokulara neden oluyor. Rüzgarın da etkisiyle Yumru Tepesi'ndeki pis kokuları zaman zaman Alanya'nın şehir merkezinde bile hissediliyor.

 Alanya Merkezden Mahmutseydi Mahallesi'ne giden vatandaşlar da bu pis kokular nedeniyle araçlarının camlarını kapatıyor. Bölgedeki pis kokulardan dolayı Mahmutseydi'de oturan birçok vatandaş akşamları evinin balkonuna bile çıkamıyor. 

 Mahmutseydi Muhtarı Mehmet Kanmaz, Alanya'nın çöpünün Yumru Tepesi'nde vahşi depolama merkezine dökülüyor olmasından ciddi rahatsızlık duyduklarını açıkladı. Büyükşehir Kanunu'ndan sonraki 3.5 yıllık sürede Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin çöp sorununu çözememesinden dolayı da çok üzgün olduklarını ifade eden Muhtar Kanmaz, "Büyükşehir Belediyesi, Turizm Kenti Alanya'nın Katı Atık Entegre Tesisi'ni inşa edemiyor olması bizim açımızdan utanç vericidir. Çünkü halen çöpün doğaya dökülüyor olması ve buradan da pis kokular saçılması turizm kenti Alanya’mız açısından çok ciddi bir sorun var demektir" dedi. 

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki