“Yüreğimiz Diyarbakır'daki analarla birlikte atıyor”

Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu, oğulları PKK tarafından dağa kaçırıldığı için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemine başlayan annelere destek amacıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi.
Bu haber 184 kere okunmuş.09 Eylül 2019, Pazartesi - 12:43

Kurtoğlu, tüm kadın örgütlerini başta ADD olmak üzere, tüm kitle örgütlerini, siyasi partileri annelere destek vermeye davet etti.
 
“Hacire Anne ve Diyarbakır’da oturma eylemi yapan annelerimizin sesi tüm Türkiye'nin sesi oldu” diyen Kurtoğlu “Onlar bir ışık oldular. Vatanları ve evlatları için mücadele eden cesur kadınlar onlar. Onlara sonuna kadar destek olacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz. PKK tarafından dağa kaçırılan çocuklarını kurtarmak için mücadele ediyorlar. Artık onların evlatları Türkiye'nin evlatlarıdır. Kendileri de artık tüm Türkiye'nin anneleri olmuşlardır. Bazılarının yüreği Selahattin Demirtaş'la çarpabilir, bizim kalbimiz Diyarbakır'daki annelerle çarpıyor" dedi.
 
Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu yaptığı açıklamada ayrıca şunları belirtti: “Diyarbakır analarının HDP Diyarbakır Örgütü binasının önündeki oturma eylemleri, tarihi önemdedir. Haykırışları şiir gibidir:
 
“Diyarbakır’da genç bırakmadınız
Ya cezaevinde ya da toprağın altında
Çocuklarımızı ABD uşaklığına gönderiyorsunuz
Başlarım sizin Kürdistan davanıza da
Bunlar koltuklarda, çocukları lüks okullarda
Bizim çocuklarımız ya dağda ya da mezarda
Size verecek çocuğumuz yok, getirin!
30 yıldır bu oyun sürüyor
Yeter artık, açsın gözlerini insanlar.”
 
Anaların her haykırışının sonundaki büyülü A sesi, Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın dizeleri gibi yankılanıyor bilinçlerimizde.

Diyarbakır’da başlayan bu hareket, Türkiye tarihine “Anaların İsyanı” olarak geçecektir.
 
Diyarbakır analarının eylemi, Antalya’ya, İstanbul’a, İzmir’e, Ankara’ya, Mardin'e, Tunceli’ye, Urfa’ya, Yüksekova’ya, Adıyaman'a, Elazığ'a, Malatya’ya, Kızıltepe’ye, Batman’a, nerede yüreği yanan varsa oraya yayılacaktır.

Ayağa kalkan bilinç, Türkiye'nin bilincidir.
Yanan yürek, Türkiye'nin yüreğidir.
Türkiye gemisinde olanların yürekleri yanıyor.
ABD gemisine binenlerin ise yürekleri titriyor.

Türkiye gemisi, bugün anaların gemisidir.

Analar, HDP binalarının ötesinde ABD emperyalizmini kuşatıyorlar.

Bütün vatanseverler, Türkü ve Kürdüyle, Sünnisi ve Alevisiyle Türkiye gemisindedir.
 
Vatan Partisi, Ak Parti, MHP ve diğer partilerin bünyesindeki vatanseverler, aynı gemideler. Türkiye Gemisi, Anadolu karasında yürüyor ve şimdi Diyarbakır limanındadır.
 
“HDP kapatılsın” çağrısı, Türkiye gemisinin vardiyasından yükseliyor. Bu haklı sesi paylaşamayanlar, ancak ABD Gemisinin utancını paylaşabilirler. Çünkü üçüncü bir gemi bulunmuyor.
 
“Türk de biziz Kürt de biziz, hepimiz Türk milletiyiz” diyenler, Türkiye Gemisinin bandırası altında toplanmıştır. “Türk Milletiyiz” demekten çekinenler, bayraksız kalmışlardır.
 
Her koşulda Piran’da ve Dersim’de Atatürk’ün Devrimci Cumhuriyetinin yaptırım gücünün mevzisinde duranlar, bugün Fırat Kalkanı, Afrin ve Pençe Harekatlarında birleşenler, Türkiye Gemisindedir. “Aman Dersim konusuna girmeyelim” diyenler, girebilecekleri bir konu aramaktadırlar.

Vatan Partisi, Vatan Savaşı ve Üretim Devrimi mücadelesiyle iktidar mücadelesi veriyor. Günümüzün Milli Hükümet mücadelesinin sloganlarını Vatan Partisi belirledi:

Vatan Savaşından Milli Hükümete!
 
Üretim Devriminden Üreticilerin Milli Hükümetine!
 
Bu tarihsel stratejiyi benimseyecek devrimci bilinçten ve devrimci moralden yoksun olanlar, Vatan Partisi’nin güçlendiğini, geniş güçlere yön verdiğini, halkla birleştiğini görmek istemiyorlar ve Vatan Partisi’nin başarısız kalması hayallerinin pususunda, kendi çıkmazlarına gidiyorlar.
 
Türkiye Gemisi, bütün Türkiye’yi kucaklayacak olan Üreticilerin Milli Hükümeti rotasında ilerliyor.
 
Vatan Partisi, bu rotanın kaptanı, kılavuzu, çarkçısı, tayfası, çımacısı, her şeyidir”

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki