Radyo TimeRadyo Time

Allah büyük!

Bu makale 3524 kere okunmuş.18 Mayıs 2020, Pazartesi - 13:30

Ne zaman bir derde düşsem, “Allah büyüktür” derim. Dilimde, duamda, hep bu cümle. Çünkü hayattaki tek dayanma gücümüz, Yaradan'ın varlığı.

Saçımın telinden, ayakucuna kadar ayrılığa düşsem, gırtlağıma kadar hüzne, acıya batsam, hakiki bir dost sesine hasret kalsam, özlesem de ölsem de dilimden düşmeyen cümle; “Allah büyük”

Gönlümüzde ne varsa dilimizde de o olur. Akla düşen, göze yansıyan sözlere dökülür. Her içim karardığında, her kolum kanadım kırıldığında, ruhum canımdan çıkacak gibi olduğunda arkasına sığındığım cümle; “Allah büyük”

Gitse de eşim, dostum, terk etse de sevdiğini zannettiklerim, tek kalsam da bu dünyada, gam etmiyorum artık hiçbir şeyi. Kendime sessizce söylediğim cümle; “Allah büyük”

Bakmam hiçbir insanın yüzüne, gözüne, boyuna bosuna. Malını mülkünü sormam. Gönlüne, insanlığına bakarım ilk önce. Şefkatine, vicdanına… Sonra da “Allah büyük” derim. 

Ne zaman zor bir iş gelse başıma, imtihanımdır diye düşünür, Hazreti Eyüp’ün sabrını kendime düstur edinir, “Allah büyük” derim.

Kimsesizliğimde boğulduğumda, kalbimi acıtan yalnızlığımda, tam da Azrail canımı almaya geldiğimde “Allah büyük” derim. 

Yarimin, dostumun, sevdiğimin derdini kendime dert edinsem, onlara yük olan her şeyi eklesem kendi derdimin üstüne “Allan büyük” derim. 

Kol kanat gerenim olmasa, bir kap su verenim bulunmasa ve en önemlisi “Nasılsın” diye soranım olmasa “Allah büyük” derim. 

Garip geldik bu dünyaya, garip ve yalnız gideceğiz. Dilimizde bir dua gibi zikrettiğimiz, bir düşünceyi her şart ve zeminde hiçbir kimseye eyvallah etmeden, baş eğmeden, dik duruştan ödün vermeden, dil ve gönül hakkıyla “Allah büyük” derim. Siz de öyle yapın. Her yanlıştan sonraki tek doğru o çünkü.

“Allah büyük”

Sabır ve dua ile…

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki