Radyo TimeRadyo Time

Belediye köpekleri tantuni yedirmek için Mersin'e götürdü

Bu makale 12191 kere okunmuş.10 Aralık 2019, Salı - 09:00

Alanya'da yayınlanan bir yerel gazetenin haberi şu girişle başlıyordu: "Alanya’dan yola çıkan ve Mersin'e kamyon ile götürülen küpesiz ve aşısız vaziyetteki toplam 70 köpek, jandarma ekipleri tarafından Bozyazı-Aydıncık Yolu civarında yakalandı. Kamyon şoförü, jandarma ekiplerinin köpekleri nereye götürdüğüne ilişkin sorularına cevap veremedi."

Yine aynı haberde "Alanya Belediyesi Hayvan Barınağı’ndan yüklenen köpek dolu araç, 5 Aralık günü saat 23.50 sıralarında gelen ihbar neticesinde komutanlığın sorumluluk sahasında bulunan Aydıncık-Gülnar Yolu, Eskiyörük Mahallesi yol ayrımında durduruldu. Kontrolü yapılan kamyonun kasasında cinsleri tespit edilemeyen 70 köpeğe rastlandı ve köpeklerin kimlik kartı ile küpeleri bulunmadığından hayvanlar muhafaza altına alındı. Jandarma ekipleri tarafından olayla ilgili olarak araç ve sürücü hakkında işlem yapıldı" bilgisi veriliyordu.

ALTSO, ALTAV ve diğer kurumlara önemle duyurulur: 2020 içinde Alanya'nın reklam ve tanıtımı için harcama yapmanıza gerek kalmamıştır.

Kamyonla Mersin'e turistik geziye götürülen köpeklerle ilgili haber dünya ve ulusal basında şehrimizin yeterince reklamını yapmış gibi görünüyor. Alman TV kanallarında bile kamyon kasasında gülümseyen mutlu turist köpeklerin görüntüleri dolaşıyor.

Böyle büyük bir projeyle şehrimizin dünyada ve ülkemizde tanıtımını sağlayan bütün belediye personeline bu şehirde yaşayan ve ekmeğini turizmden kazanan bir vatandaş olarak teşekkürü borç bilirim. Hatta köpekleri Mersin turuna ücretsiz götüren, izin veren, göz yuman, teşvik eden, amir, memur tayfasına, şehrimizin 2019 yıllarında geldiği noktayı dünya aleme gösterdikleri için "Kent Şeref Madalyası"yla taltif edilmelerini öneririm. 

Efendim, geçtiğimiz ay Kültür Merkezi’nde yapılan ALTAV Genel Kurulu’nda reklam tanıtım için ne kadar para harcandığı, kaç klip, kaç sanatçı, kaç internet fenomenine para dağıtıldığı uzun uzun anlatılıp paraların nasıl buhar olup uçtuğu izah edildi. Katılımcılar da ALTAV bütçesini onayladı. ALTAV'ın milyon dolar harcayarak yapamadığını, zeka küpü, cin fikirli, fedakar, cefakar Alanya Belediyemiz yapmıştır.

Belediyemiz şehrimizde dolaşan sokak köpeklerini bir kamyona doldurup Mersin'e ücretsiz "Tantuni Turu"na götürmüştür. Bu "Tantuni Turu"nun amacı kamyondaki köpekler Mersin'in tarihi ve turistik yerlerini dolaştırıldıktan sonra şehrin en lüks restoranında tantuni yiyecekler sonra aynı kamyonla Alanya'ya getirileceklerdi. Ve feeeekaat yolda bir aksilik oldu! Jandarma...

Jandarma olmasaydı iyiydi ama…  

Hayır da, şimdi bazı köpekler "Yahu Mersin il sınırına girmişiz, bari bir porsiyon tantuni yeseydik..."  diye çenileyip duruyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki