Radyo TimeRadyo Time

"Bizleri, bizlerden dinleyiniz"

Bu makale 1645 kere okunmuş.08 Kasım 2016, Salı - 19:40
servet1956 @ gmail.com

 Alanya, Demirtaş, Konaklı ve Payallar’da bulunan hal esnafı isyanlarda: “Hal kompleksi projesi için bizi hiç dinlemediler”

 Alanya’da uzun süredir gündemde olan ve 10 Aralık’ta temeli atılması planlanan yeni hal projesine tepkiler giderek büyüyor.

 Projenin yetersiz olduğu görüşünü savunan Alanya, Demirtaş, Konaklı ve Payallar’da bulunan hal komisyoncuları ile üreticiler, artık isyan noktasına geldiklerini söylediler.

 Türkler Beldesi’ne yapılması planlanan proje hakkında ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’na sorunlarını anlatan komisyoncular ve üreticiler, “Aylardır ağlıyoruz, ama bizi hiç dinleyen yok. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel ile 15 gün önce görüşmek istedik. Hala cevap yok. Haller Daire Başkanı Muharrem Kavurgacı’ya, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na, Alanya İlçe Başkanlığı’na, Cumhurbaşkanımıza sorunumuzu yeniden ilettik.. Bizi dinlemeyenler, AKP’nin bu bölgede sonunu hazırlıyorlar. Bizim sesimize kulak verilmiyor. Alanya’nın kaderi ile kimsenin oynamaya hakkı yok. Biz daha modern, çiftçinin daha çok para kazanabileceği, borsanın rahatlıkla oluşturulabileceği, kayıt dışılığı önlemek adına ve projede ihracatçıya yönelik ardiyelerin yapılmasını, ürünlerimizi daha rahat sergileyebileceğimiz ortamlar olsun istiyoruz. Yöre komisyoncuları olarak, birleşmemize kesinlikle karşı değiliz, ama burada Alanya tarımına, üreticilerimizin gelişmesine darbe vuruluyor. Alelacele yapılan bu proje, bizlere ancak 3-5 sene hizmet eder. Biz ise önümüzdeki 50 yıla göre projeler yapılmasını istiyoruz. Tarım turizmin bel kemiğidir. Bunu göz ardı ediyorlar.Artık yeter! İşi ehline sorun. Fikrimizi alın. Temel atma törenine dahi gitmeyiz. Ne haliniz varsa, görün. Değilse sokaklara döküleceğiz" şeklinde konuştular.

 Halciler, son olarak 155 dönüme yapılan projenin kesinlikle yetersiz olduğu görüşünde birleşirken, “Projenin yeniden düzeltilmesini ve yeniden ihale yapılmasını istiyoruz” dediler. Toplanan yüzlerce tepki imzası Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kadar ulaştırıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki