Radyo TimeRadyo Time

Bu işte bir bit yeniği var; ama ne?

Bu makale 1603 kere okunmuş.15 Mayıs 2017, Pazartesi - 17:00
servet1956 @ gmail.com

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 17 Mayıs Çarşamba günü saat 12.30’da Toplu Açılış ve Temel Atma Programına katılmak üzere Alanya’ya geleceği açıklandı.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in daveti üzerine ”Alanya’ya gelecek olan MHP Lideri Devlet Bahçeli, programın ardından bazı belediye yatırımlarını da yerinde ziyaret ederek, incelemelerde bulunacak” denilerek, ayrıca kamuoyuna sunuldu. Afişler asıldı, ilanlar verildi, TV spotları hazırlandı. Sonuç olarak hazırlıklar dört dörtlük tamamdı ve günler öncesinden de planlanmıştı.

 Ayrıca  Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise, Bahçeli’nin yapacağı ziyaretle ilgili de bir basın açıklaması yaptı.

 Başkan Yücel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 17 Mayıs’ta Alanya’da olacağını ifade ederek, “Sayın Bahçeli’yi Mart ayında ve geçtiğimiz hafta sonu partinin genel merkezinde ziyaret ettiği, hizmet ve yatırımlarla ilgili bir dosya sunarak, ardından Alanya’ya davet etmiştik. Sayın Bahçeli, bizi ve Alanya Halkını kırmayarak davetimizi kabul ettiler. Genel Başkanımız, 17 Mayıs Çarşamba saat 12.30’da Belediye Binası arkasında düzenleyeceğimiz Toplu Açılış ve Temel Atma Programlarına katılacaklardır. Teşrifleri ile bizleri onurlandıracak olan Sayın Genel Başkanımıza teşekkür ederim” şeklindeki bu ifadelerin  arkasından birden bire ne oldu da  bu  program iptal edildi? Aslında program üç ay öncesinden belliydi.

 Doğrusu bu iptal kararı benim canımı çok  sıktı. Küçük bir araştırma yapayım dedim.  İptal nedeni olarak pek inanmak istemesem de Eski Milletvekili Hüseyin Yıldız ve Mevcut İlçe Teşkilatının bu oyunda parmakları olduğu aşikar. Neden mi? Sayın Bahçeli’nin Alanya Belediye Başkanı tarafından getirtiliyor olması, teşkilatın üstünde bir davranış biçimi olacağından dolayı. Ülkücü teşkilatın  kurallarına göre bir aykırılık söz  konusuydu. Yani İlçe Teşkilatı, bu ziyareti engelledi. Çünkü Bahçeli, önce teşkilata gelmeliydi ve program da teşkilatın istediği gibi olması gerekirdi. Tam tersi oldu ve bu yüzden belediye ile teşkilatın arası açıldı. İkinci nokta ise Alanya MHP İlçe Teşkilatının başına Sayın Mustafa Türkdoğan’ın seçilmesinin ardından teşkilatın markasıyla Belediye Başkanı seçilen Sayın Adem Murat Yücel’in teşkilata gidip, Türkdoğan’ı tebrik etmemesiydi.

 İşte bu soğukluk sonrası ile birlikte tüm Türkiye’de olduğu gibi Alanya’da da MHP’nin ikiye bölünmesi, buna benzer daha birçok olumsuzluklara gebe olacağının bir göstergesi olarak, MHP’lilerin karşısına çıkacağı aşikardır, diye düşünüyorum. Ne dersiniz? Yanılıyor muyum acaba? Ortada bir hazımsızlık yok mu sizce? Veya bir bit yeniği?

Etiketler: Devlet Bahçeli   Alanya   MHP  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki