Radyo TimeRadyo Time

Çek çetesinde yeni isimler ortaya çıktı

Bu makale 1672 kere okunmuş.08 Ekim 2016, Cumartesi - 17:09
servet1956 @ gmail.com

Geçtiğimiz günlerde ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlun’un ortaya çıkardığı, aralarında avukatların da bulunduğu çek senet çetesi banka yolsuzluğu ve tefecilik haberimizle ilgili olarak bugün çok sayıda kişi daha ATV’ye gelerek, Servet Sipahioğlu’na nasıl dolandırıldıklarını anlattı.
 
 
 Hüseyin A., Hasan S., Hakan T., Kemal B., Kamil B., Sevgi B., Fatma B. gibi yeni isimlerin bilinçli olarak ve organize bir şekilde çek çetesi oluşturarak, çok sayıda vatandaşı mağdur ettikleri ortaya çıktı. Gazipaşa, Mahmutlar ve Alanya’da faaliyet gösteren çete elemanları, avukatları aracılığı ile mağdur ettikleri işadamlarına haciz göndermeye başladı. Konu ile ilgili olarak bugün Servet Sipahioğlu’na açıklamada bulunan çek mağdurları, “Ülkemizdeki bozuk ekonomi yüzünden çok zor durumlara düştük. Yıllardır Alanya’da ticaret yapıyoruz. İstihdam sağlıyoruz. Elimizdeki çekleri bankalarda kırdıramadığımız için mecburen tefecinin kucağına düşüyoruz. Amacımız yıllardır yaptığımız ticaretimizi ayakta tutmak, ama denize düşen yılana sarılır misali bizler, iyi niyetle evraklarımızı kullanmak istiyoruz, ancak tefeciler bize vermek istedikleri veya anlaştığımız rakamı vermek şöyle  dursun, çekleri aldıkları gibi kaçıyorlar ve ortadan kayboluyorlar. Daha sonra da anlaştıkları avukata verip, icra takibine geçiyorlar. Bizleri icraya veren kişi karşımıza hiç tanımadığımız ve borcumuz olmayan bir bayan olarak çıkıyor ve dolaylı olarak alacaklı durumuna  geçiyor. Biz beş kuruş para almadan milyarlarca lira borçlanmış oluyoruz. Konuyu  savcılığa intikal ettirdik, ama çözüm bulamadık. Konuya  başka açıdan bakılarak karar veriliyor. Bizim gibi yüzlerce dolandırılan esnaf var. Artık en son BİMER’e şikayet etmek  zorunda kaldık. Sonucunu merakla bekliyoruz” dediler.

 Öte yandan çek mağdurları, “Konuyu gerekirse TBMM’ye kadar  götüreceğiz. Vergi Dairesine hepsinin adını verdik. Şikayetçi olduk. Çeklerimizi iade ederlerse, belki davamızdan  vazgeçeriz. Bizim amacımız başkalarının başı yanmasın diyerek, derdimizi Servet Sipahioğlu’na anlatmak zorunda kaldık” şeklinde konuştular. Çek mağdurları, “Alanya Valisi, İl Emniyet Müdürü ve tüm hakim ve savcılarımızın yanı sıra siyasilerin de konuya el atmasını istiyoruz” şeklinde açıklama yaptılar.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki