Radyo TimeRadyo Time

Doğruları söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış!

Bu makale 952 kere okunmuş.16 Şubat 2019, Cumartesi - 16:00
servet1956 @ gmail.com

Sevgili okurlar, bir gazeteci olarak doğruları ve gerçekleri yazmak benim görevimdir. Takdir ise sizlerindir. Amacım; Alanya İlçesi ve Denizli İlimizin gündemde konuşulan, yazılan ve çizilenlerin ne olduğunu, nasıl olduğunu sizlerle paylaşmaktır. Efendim, öncelikli olarak;

Mevlüt Demir kimdir?

Mevlüt Demir, Alanya’da doğdu. Polis Akademisi mezunu olan Demir, INTERPOL dahil çok sayıda yurt dışı ve uluslararası görev aldı. İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Arapça bilen Demir, aynı zamanda doktorasını tamamladı. Polis Başmüfettişiyken Başbakan (Cumhurbaşkanımız) Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Denizli İl Emniyet Müdürü oldu. Denizli’de yaptığı başarılı çalışmaların ardından Konya Emniyet Müdürü olarak tayin edildi. Demir’in, paralelle mücadele konusunda Konya’da önemli çalışmalar yapması büyük takdir toplamış ve ardından yine Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne atanarak burada başarılı çalışmalarına devam etmiştir. Gerçek bir Alanya sevdalısı olan ve memleket özlemiyle yanıp tutuşan Mevlüt Demir, çok sevdiği Alanyaspor ve Alanya’mızın tanıtımına da büyük katkı sağlamıştır.

Hasan Çavuşoğlu kimdir?

Hasan Çavuşoğlu, Alanyalı olup Türkler Mahallemizde büyüyen son derece sosyal,  halk tarafından sevilen ve sayılan, sporu çok seven, Alanyaspor’umuzu en zor koşullarda teslim alarak,  başarıdan başarıya koşturan son derece başarılı ve milliyetçi bir iş adamımızdır.

“Ey,  Servet Sipahioğlu bunları niye yazıyorsunuz ki?  Herkes zaten bu insanları tanıyor” diyorsanız da, olsun ben her iki değerli kişiyi bir kez daha hatırlatmak istedim.

Şimdi gelelim asıl meseleye. Sevgili Alanyalılar, değerli dostlar, öncelikli olarak bu satırları üzülerek ve utanarak kaleme aldığımı belirtmek isterim.  Amacım ortalığı kızıştırmak değil.  Amacım her iki tarafı da sükunete davet etmek. Ayrıca gerek Alanya’mızdaki gerekse de Denizli ilimizdeki havayı biraz olsun dağıtmak içindir,  ama gerçekleri de yazmak benim asıl görevimdir. Bu anlamda her iki taraf ile yapmış olduğum telefon görüşmelerini sizlerle paylaşmak ve doğruları yazmak istedim.  Yorumu da sizlere bırakıyorum.

Sayın Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve Sayın Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ile telefondaki konuşmalarımızın kısa bir özetini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Önceki gün Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Sayın Hasan Çavuşoğulu, beni aradı ve dedi ki;

“Abi senin desteklediğin bu adam, lisanssız Alanyaspor forması yaptırıp ve dağıtıyor. Ben bu adamı  (Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’i) telefonla aradım ve görüşmek istedim.  Yanımda bir gazeteci (Arena Recep) benim oğlan, adalet bakanının 3 tane koruması, Mustafa Türkdoğan ile birlikte benim büroda otururken, onların yanında kendisini telefonla aradım. (megafon açık) “Ben Hasan Çavuşoğlu” der demez telefonda bana “Sen de kimsin lan? Şerefsiz  pez...k.  Kapat şu telefonu”  diyerek (hoş  olmayan) bir konuşma yaptı ve bu konuşmayı da yanımda bulunan herkes duydu. Abi Allah aşkına,  ben pez... miyim? Ya bana bu lafı nasıl söyler? Bu adam ya adam bile demek istemiyorum bu kişiye. Konuşmaları yanımdaki herkes duydu” dedi ve konuyu Sayın Bakanımız Mevlüt  Çavuşoğlu’na ve Emniyet Genel Müdürlüğüne bildirdiğini  söyledi.

Hasan Çavuşoğlu, “Ağabey bu adam, adam demek bile istemiyorum artık, sen bu konuşmaları tasvip ediyor musun” dedi. “Kesinlikle kabul edemem ve tasvip etmem. Yakışık olmamış” dedim, ama “Mutlaka başka sebepleri vardır. Bir yanlış anlaşılma ve tepkinin başkaca sebepleri vardır; ama kesinlikle siyasetle alakası olamaz” dedim. Peki, neden bu duruma gelindiğini sordum?  “Bu adam kaçak olarak devletin aracını da kullanıp, bizim lisanslı ve storlarda sattığımız Alanyaspor formalarının sahtesini yaptırarak, Denizli’de ve Alanya’ya gelerek mahallelerde dağıtıyor ve siyaset yapıyor” dedi.

Ben de kendisine; “Mümkün değil” diyerek, “Sayın Emniyet Müdürümüzün böyle bir niyetle, siyaset yaparak formaları dağıttığına inanmıyorum” dedim. O da bana, “Müdüre mi yoksa bana mı inanıyorsun” dedi. “Onu da dinlemem lazım” diye cevap verdim. Bir yanlışlık olabileceğini ve başka bir etken olabileceğini kendisine söyledim. O da bana, ”Ben bu adamı mahkemeye vereceğim ve suç duyurusunda bulunacağım. Bu adam sürekli bize yanlış yaptı” dedi.  Peki, “Ne yaptı bu kişi sana, olaylar nasıl başladı” diye sordum. Dedi ki, “Servet Abi sen biliyorsun;  bu adam 4 yıl önce Alanyaspor’un Konya’da oynayacağımız şampiyonluk maçından önce beni arayıp, sormadı. Madem Alanyalı bizi orada koruması lazımdı, korumadı. Maçtan sonra otobüs ve bazı taraftarların camı kırıldı, ama adam maçtan hemen sonra soyunma odasına indi ve futbolcularla resim çektirdi. Olur mu böyle bir şey ya? Bilseydim, onu içeriye sokmazdım” diyerek “Ve şimdi de kalkmış, siyaset yapıyor. Neyin siyaseti bilmiyorum. Ben onun Denizli’deki işine karışıyor muyum? Hayır! O da bizim işimize karışmasın. Bizim lisanlı formamızı neden dağıtıyor? Üstelik devletin aracının bagajına koyup köylerde çocuklara dağıtıyor.  O adam, benim suratıma telefon kapatamaz. Ben pez….k  miyim, Allah  aşkına?” dedi.

Ben de kendisi ile konuşacağımı söyleyerek, telefonu kapattık. Daha sonra Denizli İl Emniyet Müdürü Sayın Mevlüt Demir’i aradım. Konuyla ilgili olarak Denizli İl Emniyet Müdürü ise bana şu cevabı verdi;

“Servet abi, ben toplantı halindeydim. O sırada çok sayıda telefon geliyordu. O anda yine baktım ki isimsiz, bende kayıtlı dahi olmayan bir telefon beni arıyordu. Konuşmaları bölerek, telefonumu açtım. Aynen, yalan dolan olmadan konuşmaları sadece sana söylüyorum. Çünkü sen benim çok sevdiğim ve güvendiğim, cesur bir gazetecisin.

Telefondaki kişi, beni tanıdın mı, oğlumlu,koçumlu bir şey  söyledi. “Bak koçum” demeye başlayınca  “Sen kimsin” dedim. “Tanımadın mı lan beni? Ben Hasan Çavuşoğlu’yum” dedi. Bunun üzerine ben de gelen telefona inanmadığım için “Kapat lan şu telefonu” dedim. Çünkü bende Hasan Çavuşoğlu’nun telefonu kayıtlı değildi. Birisi dalga geçiyor sandım. Nedeni ise bir başkasının onun adını kullanarak beni aramış olabileceği düşüncesiydi. Geri arama lüzumunu ise doğrusu istemedim. Dört yıldır beni aramamış, sormamış, Konya’da şampiyonluk maçına gelmeden önce arayıp, sormamış, yardım istememiş, ziyaret edip bir çayımı içmemiş kişinin telefonuna neden bakacağım ki. Ben çok sevdiğim Alanyaspor maçlarına bu sezon Alanya’da beş kez gelmeme rağmen stadyumda bana “Hoş geldin” bile dememiş, elimi sıkmamış ve yüzümüze dahi bakmamış.

Servet abi, bende telefonu bile olmayan birisiyle muhatap olmam söz konusu dahi olamaz.  Böyle saygısızlık olur mu? Herkesin bir hesabı var,  bir de Allah'ın hesabı var.  Servet abi sokaktaki herkes, Alanya’da herkes Mevlüt Demir’i konuşuyor. Bunlar böyle yapınca, beni kahraman yaptılar. Benimle irtibatı olan herkesi,  buradaki çocukları arayıp tek tek tehdit etmeye başlamışlar. Yahu kardeşim,  seninle benim hiçbir temasım olmamış, Konya’da gelip, bir çayımı dahi içmemişsin. Kendince bir tavır takınmışsın. Kaç defa maça gelmişsin, bir merhaban olmamış. Bana Alanya’da “Hoş geldin” dahi dememiş, telefon kaydı bile olmayan birisi beni arıyor. Ben müneccim miyim? Nereden bileyim. Ben onun Hasan Çavuşoğlu olduğunu.
Bunlar forma üzerinden sözde üzerime geliyorlar. Ayrıca Konya’daki şampiyonluk maçında en küçük bir olay çıkmaması için de her türlü önlemler alınmıştı. O stadyumda benim ne Alanyaspor ne de rakip takımın taraftarları arasında olmam, söz konusu dahi olamaz, ama Alanyaspor şampiyon olduktan sonra soyunma odasında o mutluluğu hep birlikte yaşadık. Öte yandan orada küçük bir olay dahi yaşanmamıştır. Ne araçların camı kırıldı ne de başka bir şey. Ben Alanya ve Alanyaspor sevdalısı bir insanım. Amacım herkese sporu sevdirmek, Alanyaspor’u sevdirmektir. Ben kalkıp da imitasyon formaları parayla satıp kazanç falan elde etmedim.  Çocuklarımıza ve gençlere dağıttık, doğrudur, yalan değil ama bundan doğal da bir şey olamaz.  Bugün Türkiye’de birçok takımın formaları (imitasyon) her yerde satılmaktadır. Biz satmadık. Gerek sponsorlar gerekse gençler, kendi cebinden harcayarak, bu formaları verdik. Bunun kime, ne zararı var? Siyasetle ne alakası var, Allah aşkına!  Tutturmuşlar; Mevlüt Demir siyaset yapıyor. Amaçları belli. Alanya’da kazanamazlarsa suçlu ortada.

Alanyaspor Kulüp Başkanı demiş ki ; “Mevlüt Demir, Alanyaspor formalarını dağıtarak siyaset yapıyor, devletin aracını kullanıyor” Böyle şey olur mu,  abi? Ben Alanya ve Alanyaspor sevdalısı bir kişiyim. Bunlarınki çamur at izi kalsın politikası. Ben bu konu ile ilgili olarak derhal bir rapor hazırladım ve Emniyet Genel Müdürümüze verdim.  Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu beni aradı ve “Müdür Bey,  sen neden bu formaları dağıtıyorsun?”  diyerek yüksek sesle bağırmaya başladı ve “Sen niye Alanya’da dolaşıyorsun” dedi. “Lütfen beni dinleyiniz ve bağırarak konuşmayınız. Bana fırça atamazsınız. Buna sizin hakkınız yoktur. Madem konuşuyorsunuz, kardeşiniz benim hakkımda dört yıldır küfür ediyor Sayın Bakan, siz bu sinkaflığı temizleyin” dedim. O da bana, “bizim ailemizde küfreden olmaz” deyince, “Ben bu filmin içinde olmam. Siz yazmışsınız,  siz oynuyorsunuz” dedim. “Bu pisliği temizle” dedi.  Ben de “Siz temizleyin. Konuşmalarınıza gülüyorum” dedim ve onu uyardım ama beni dinlemek istemedi ve de suratıma telefonu kapattı.

Servet abi, ben bu durumlara gerçekten çok üzülüyorum. Her şeyi sen çok iyi biliyorsun. Bakın; Denizli Halkı bu konuda bana çok büyük destek veriyor. Tüm STK’lar, iş adamları vs ve yine Alanya'dan binlerce telefon alıyorum.  İnan ki; konuşmaktan kulağım ağrıyor. Bu kadar benimle ilgili reklam yapacaklarını hiç beklemiyordum. Allah, onlardan razı olsun” dedi ve telefonu kapattı.

Şimdi cevap bekleyen sorular şunlar:

1. Sayın Hasan Çavuşoğlu, Alanyaspor Kulüp Başkanı olarak neden bu konuyu gündeme getirdiniz? 
2. Sizce Mevlüt Demir, Alanyaspor imitasyon forması üzerinden hangi siyasi partinin propagandasını yapıyor?  Bilginiz var mı?
3. Neden siz Konya maçından önce Sayın Müdürü arayıp sormadınız? Onun sizi mi araması gerekiyordu?
4. Neden siz Demir Alanya'ya geldiği zaman kendisine ilgi göstermediniz ve temasa geçmediniz?
5. Neden Adalet Bakanı korumaları ve diğer kişilerin de bulunduğu bir ortamda telefonunuzun megafonunu açarak, Sayın Emniyet Müdürü ile yapacağınız konuşmayı dinlettiniz? Amacınız neydi? Bir başka odaya geçip, kibar bir dille durumu izah edemez miydiniz?
6. Neden olayı büyüterek, kardeşiniz olan Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'ya konuyu aktardınız? Neden Emniyet Genel Müdürlüğünü arayarak, olayı abartılı bir şekilde anlatma lüzumunu hissettiniz?
7. Bu olay bilerek yapılmış bir olay mıdır? 
8. Bu ücretsiz olarak yapılmış imitasyon formaları ile ilgili olarak Emniyet Müdürü formayı satıp, para mı kazanmıştır?
9. Sizce Alanyaspor'u ve Alanya'yı ve sporu sevdirmek başka hangi yollarla mümkündür?
10. Sayın Mevlüt Demir, imitasyon Alanyaspor formalarının dağıtımını yapmadan önce neden ilgili birime başvurmayı düşünmediniz? 
11. Alanya ve Alanyaspor sevgisini aşılamak için başka bir yol daha düşünemez miydiniz? 

Sizden ricam; bu sorulara en kısa sürede cevap vermenizdir. Bir forma uğruna memleketimizin sizin ve Mevlüt Demir gibi güzide insanların gerek Alanya'da gerekse de Denizli'de gündemde böyle olumsuz şekilde yer alması hem ülkemiz açısından hem de Alanya siyaseti açısından son derece üzüntü vericidir. Bir an önce bu hatalardan dönülerek, kardeşçe ve saygı çerçevesi içinde konuyu bertaraf etmeniz beklenmektedir. Çünkü değerli insanlar, kolay kolay yetişmiyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki