Radyo TimeRadyo Time

Doğruları söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış!

Bu makale 1290 kere okunmuş.16 Şubat 2019, Cumartesi - 16:00
servet1956 @ gmail.com

Sevgili okurlar, bir gazeteci olarak doğruları ve gerçekleri yazmak benim görevimdir.

Takdir ise sizlerindir. Amacım; son  zamanlarda  Alanya  ve Denizli İlimizin gündemini meşgul eden , konuşulan, yazılan ve çizilenlerin doğruluk payının  ne ve  nasıl olduğunu sizlerle paylaşmaktır. 

Mevlüt Demir kimdir?

Mevlüt Demir, Alanya’da doğmuş. Polis Akademisi mezunu , INTERPOL dahil çok sayıda yurt dışı ve uluslararası görev yapmış. İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Arapça bilen, aynı zamanda   mesleğinin doktorasını tamamlayan,. Polis Başmüfettişi  iken  Başbakan (Cumhurbaşkanımız) Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Denizli İl Emniyet Müdürü getirilen   daha  sonra . Denizli’de yaptığı başarılı çalışmaların ardından Konya Emniyet Müdürü olarak tayin edilen.  Mevlüt Demir, FETÖ ve  ülkemizde ki  paralel  yapı ile  mücadele konusunda Konya’da önemli çalışmalar yapmış  bu  çaılşmalardan  dolayı  büyük takdir toplamış ve ardından yine Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne atanarak burada başarılı çalışmalarına devam  eden  son derece  başarılı bir  devlet adamı ve . Gerçek bir Alanya sevdalısı olan memleket özlemiyle yanıp tutuşan   bir insandır  MEVLÜT  DEMİR ve  bir ALANYASPOR sevdalısıdır  sayın  Demir.  gelelim  Hasan  Çavuşoğlu'na

Hasan Çavuşoğlu kimdir?

Hasan Çavuşoğlu, Alanyalı olup Türkler Mahallemiz'de  doğup  büyüyen son derece sosyal,  halk tarafından sevilen ve sayılan, sporu  ve  özellikle  Futbolu çok seven, Alanyaspor’umuzu en zor koşullarda teslim alarak,  başarıdan başarıya koşturan son derece başarılı ve milliyetçi bir iş adamımızdır.

Servet Sipahioğlu bunları niye yazıyorsunuz ki?  Herkes zaten bu insanları tanıyor” diyorsanız da, olsun ben her iki değerli kişiyi bir kez daha hatırlatmak istedim.

Şimdi gelelim asıl meseleye. Sevgili Alanyalılar, değerli dostlar, öncelikli olarak bu satırları üzülerek ve utanarak kaleme aldığımı   özellikle belirtmek istiyorum .  Amacım ortalığı kızıştırmak değildir. her iki tarafı da sükunete davet etmek, gerek Alanya’mızdaki gerekse de Denizli ilimizdeki havayı biraz olsun dağıtmak içindir,  ve  tabiki  bunları  söylerken  de  bir   gazeteci  olarak gerçekleri de yazmak benim asıl görevimdir. yaşanan  olaylar  sonrasında her iki taraf ile yapmış olduğum telefon görüşmelerini sizlerle paylaşarak  yazma  gereğini  duydum.  özet  halinde  sunacağım konuşmalar tamamen   kişiler arsında  geçen  ve  tarafıma  bidirilen  konuşmalardır.

 sizlerle paylaşmak istiyorum.

Önceki gün Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Sayın Hasan Çavuşoğulu, beni telefonla arayarak   şunları  söyledi  dedi ki;

“Abi senin desteklediğin bu adam,varya  lisanssız Alanyaspor forması yaptırıp ve dağıtıyor. Ben bu adamı  (Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’i) telefonla aradım ve görüşmek istedim. 

Yanımda  (Arena Recep) benim oğlan, adalet bakanının 3 tane koruması,ve Mustafa Toklu ile birlikte benim büroda otururken, onların yanında kendisini  ben telefonla aradım. (megafonu açtım )  herkez  konuşmamı dinliyordu  “Ben Hasan Çavuşoğlu” der demez ki  daha  sorunumuzu  bile  konuşmadan  telefonda bana “Sen de kimsin lan? Şerefsiz  pez...k.  Kapat şu telefonu”  diyerek (hoş  olmayan) bir konuşma yaptı ve bu konuşmayı da yanımda bulunan herkes duydu.

Abi Allah aşkına,  ben pez... miyim? Ya bana bu lafı nasıl söyler? Bu adam ya adam bile demek istemiyorum bu kişiye. Konuşmaları yanımda ki herkes duydu”   çok  zoruma  gitti  dedi ve konuyu da  hemen Sayın Bakanımız Mevlüt  Çavuşoğlu’na ve Emniyet Genel Müdürlüğüne bildirdiğini  söyledi.

Hasan Çavuşoğlu, devam etti  “Ağabey  sen  bu adamın , adam demek bile istemiyorum artık, sen bu  insanın  konuşmalarını tasvip ediyor musun”? dedi. “Kesinlikle kabul edemem ve tasvip etmem.  dedim  Yakışık olmamış” dedim, ama   bu  konuşmaların “Mutlaka başka sebepleri vardır. Bir yanlış anlaşılma tepkinin başkaca sebepleri vardır; ama kesinlikle siyasetle alakası olamaz”araştıracağım  dedim.

Hasan Çavuşoğlu'na Peki, neden ve  niçin  bu duruma gelindiğini sordum?  dedi ki  “Bu adam kaçak olarak devletin aracını da kullanıp, bizim lisanslı ve storlarda sattığımız Alanyaspor formalarının sahtesini yaptırarak, Denizli’de ve Alanya’ya gelerek mahallelerde dağıtıyor ve siyaset yapıyor” dedi. bende  büyük  bir  şaşkınlıkla 

kendisine; “Mümkün değil” diyerek, “Sayın Emniyet Müdürümüzün böyle bir niyetle, siyaset yaparak formaları dağıttığına inanmıyorum” çünkü  o Ak partili  ve  Ak  partiye  hizmet ediyor dedim. O da bana, “Müdüre mi yoksa bana mı inanıyorsun” dedi.   kendisine “Onu da dinlemem lazım” diye cevap verdim. Bir yanlışlık olabileceğini ve başka bir etken olabileceğini kendisine söyledim. O da bana, ”Ben bu adamı mahkemeye vereceğim ve suç duyurusunda bulunacağım. Bu adam sürekli bize yanlış yaptı” dedi. 

Peki, “Ne yaptı bu kişi sana, olaylar nasıl başladı” diye sordum. Dedi ki, “Servet Abi sen biliyorsun;  bu adam 4 yıl önce Alanyaspor’un Konya’da oynayacağımız şampiyonluk maçından önce beni  hiç arayıp, sormadı. Madem Alanyalı bizi  Konya'da koruması lazımdı, korumadı. Maçtan sonra otobüs ve bazı taraftarların camı kırıldı, ama adam maçtan hemen sonra soyunma odasına indi ve futbolcularla resim çektirdi. Olur mu böyle bir şey ya? Bilseydim, onu soyunma  odasında içeriye sokmazdım” ben   yahu ,şimdi de kalkmış, siyaset yapıyor. Neyin siyaseti bilmiyorum.  Servet abi   Ben onun Denizli’deki işine karışıyor muyum? Hayır! O da bizim işimize karışmasın. Bizim lisanlı formamızı neden dağıtıyor?   benden  izin mi aldı?Üstelik devletin aracının bagajına koyup köylerde çocuklara dağıtıyor.  O adam, benim suratıma telefon kapatamaz. Ben pez….k  miyim, Allah  aşkına?” abi dedi.

Ben de kendisi ile konuşacağımı   konuyu  detaylı  olarak  araştıracağımı belirterek , telefonu kapattım. Daha sonra vakit  kaybetmeden  Denizli İl Emniyet Müdürü Sayın Mevlüt Demir’i  telefonla  arayarak . Konuyla ilgili olarak  sayın  Hasan  çavuşoğlunun  bana  söylediklerini  kendisine  aktarardıktan sonra  bana şu cevabı verdi;  dedi ki..

“Servet abi, ben  Denizlide   önemli  bir  toplantı halindeyken . O sırada çok sayıda   arka arkaya  telefonlar  geliyordu. ve  yine baktım ki isimsiz, bende kaydı dahi olmayan bir telefon beni arıyordu. Konuşmaları bölerek, telefonumu açtım. Aynen, yalan dolan olmadan konuşmaları sadece sana söylüyorum. Çünkü sen benim çok sevdiğim ve güvendiğim, cesur bir gazetecisin.

Telefondaki  yani  karşımda ki kişi, beni tanıdın mı,lan  oğlumlu,koçumlu bir şey  söyledi. “Bak koçum” demeye başlayınca  “Sen kimsin”  dedim. “Tanımadın mı lan beni? Ben Hasan Çavuşoğlu’yum” dedi. Bunun üzerine ben de gelen telefona inanmadığım için “Kapat lan şu telefonu” dedim.  Birisi dalga geçiyor sandım. Nedeni ise bir başkasının onun adını kullanarak beni aramış olabileceği düşüncesiydi.  çünkü  onun  telefonu  bende  kayıtlı değildi ,Geri arama lüzumunu ise doğrusu istemedim. Hasan  Çavuşoğlu denen  şahıs  Görevlerim esnasında  Dört yıldır beni hiç aramamış, sormamış, Konya’da şampiyonluk maçına gelmeden önce arayıp, sormamış, yardım istememiş, ziyaret edip bir çayımı içmemiş kişinin telefonuna neden bakacağım ki. Allah  aşkına   ben  soktaki  bir  insanmıyım  ki? Ben çok sevdiğim Alanyaspor maçlarına bu sezon Alanya’da beş kez gelmeme rağmen stadyumda bana “Hoş geldin” bile dememiş, elimi sıkmamış ve yüzümüze dahi bakmamıştır .

Servet abi, bende telefonu bile olmayan birisiyle muhatap olmam söz konusu dahi olamaz. kardeşim , Böyle saygısızlık olur mu? Herkesin bir hesabı var,  bir de Allah'ın hesabı var.  Servet abi  Allah aşkına , Alanya’da herkes Mevlüt Demir’i konuşuyor. Bunlar böyle yapınca,aleyhime propaganda  ile  beni kahraman yaptılar.  Alanya  ve  Denizlide  Benimle irtibatı olan herkesi,  buradaki çocukları dahi arayıp tek tek tehdit etmeye başlamışlar. Yahu kardeşim,  seninle benim hiçbir temasım olmamış, Konya’da gelip, bir çayımı dahi içmemişsin.hal  hatır  sormamışsın  eee  Kendince bir tavır takınmışsın. Kaç defa maça gelmişsin, bir merhaban olmamış. Bana Alanya’da “Hoş geldin” dahi dememişsin ,  Ben müneccim miyim? Nereden bileyim. Ben onun Hasan Çavuşoğlu olduğunu.insanda bir  konuşma adabı  olur..
Bunlar forma üzerinden sözde üzerime geliyorlar. Ayrıca Konya’daki şampiyonluk maçında en küçük bir olay çıkmaması için de her türlü önlemler alınmıştı. O stadyumda benim ne Alanyaspor ne de rakip takımın taraftarları arasında olmam, söz konusu dahi olamaz   kardeşim , ama Alanyaspor şampiyon olduktan sonra soyunma odasında o mutluluğu   bir Alanyalı  olarak hep birlikte yaşadık. Öte yandan orada küçük bir olay dahi yaşanmamıştır. Ne araçların camı kırıldı ne de başka bir şey. Ben Alanya ve Alanyaspor sevdalısı bir insanım. Amacım herkese sporu sevdirmek, Alanyaspor’u sevdirmektir. Ben kalkıp da imitasyon formaları parayla satıp kazanç falan elde etmedim. Ben  o  terbiyesizliği  yapmam  ve ALanyasporumuz leke  getirtmem  Çocuklarımıza ve gençlere dağıttık, doğrudur, yalan değil ama bundan doğal da bir şey olamaz.  Bugün Türkiye’de birçok takımın formaları (imitasyon) her yerde satılmaktadır. Biz satmadık. Gerek sponsorlar gerekse gençler, kendi cebinden harcayarak, bu formaları aldılar. Bunun kime, ne zararı var? Siyasetle ne alakası var, Allah aşkına!  Tutturmuşlar; Mevlüt Demir siyaset yapıyor.ben  kimin için siyaset  yapıyorum açıklasınlar Amaçları belli. Alanya’da kazanamazlarsa suçlu ortada.

Alanyaspor Kulüp Başkanı demiş ki ; “Mevlüt Demir, Alanyaspor formalarını dağıtarak siyaset yapıyor, devletin aracını kullanıyor” Böyle şey olur mu,  abi? Ben Alanya ve Alanyaspor sevdalısı bir kişiyim. Bunların ki çamur at izi kalsın politikası. Ben bu konu ile ilgili olarak derhal bir rapor hazırladım ve Emniyet Genel Müdürümüze verdim.  Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu beni aradı ve “Müdür Bey,  sen neden bu formaları dağıtıyorsun?”  diyerek yüksek sesle bağırmaya başladı ve “Sen niye  durmadan  Alanya’da dolaşıyorsun” diyerek  çıkıştı. “Lütfen beni dinleyiniz ve bağırarak konuşmayınız. dedim..  sayın  bakan    Bana fırça atamazsınız. Buna sizin hakkınız yoktur. Madem konuşuyorsunuz, kardeşiniz benim hakkımda dört yıldır küfür ediyor Sayın Bakan, siz bu sinkaflığı temizleyin” dedim. O da bana, “bizim ailemizde küfreden olmaz” sinkaflık olmaz deyince, “Ben  dee bu filmin içinde olmam. Siz yazmışsınız,  siz oynuyorsunuz” dedim. “Bu pisliği temizle” dedi.  Ben de “Siz temizleyin.   sayın  bakan  sizin   bu  konuşmalarınıza  gülüyorum” dedim ve onu uyardım ama beni dinlemek istemedi ve de suratıma telefonu kapattı.

Servet abi, ben bu durumlara gerçekten çok üzülüyorum. Her şeyi sen çok iyi biliyorsun. Bakın; Denizli Halkı bu konuda bana çok büyük destek veriyor. Tüm STK’lar, iş adamları vs ve yine Alanya'dan binlerce telefon alıyorum.  İnan ki; konuşmaktan kulağım ağrıyor. Bu kadar benimle ilgili reklam yapacaklarını hiç beklemiyordum. Allah, onlardan razı olsun” dedi ve telefonu kapattı. kendisine  teşekkür ettim..

Şimdi  sevgili  okuyucularım cevap bekleyen sorular şunlar:

1. Sayın Hasan Çavuşoğlu,na  soruyorum.. Alanyaspor Kulüp Başkanı olarak neden bu konuyu  durduk  yere  gündeme getirdiniz? 
2. Sizce Mevlüt Demir, Alanyaspor imitasyon forması üzerinden hangi siyasi partinin propagandasını yapıyor?  Biliyormusunuz?
3. Neden siz Konya maçından önce Sayın Müdürü arayıp hiç  hal  hatır sormadınız? Onun sizi mi araması gerekiyordu  yoksa  sizin  onu  mu?
4. Neden siz Demir Alanya'ya geldiği zaman kendisine ilgi göstermediniz ve temasa geçmediniz  sebebi  neydi ?
5. Neden Adalet Bakanı korumaları ve diğer kişilerin de bulunduğu bir ortamda telefonunuzun megafonunu açtınız  ve  Sayın Emniyet Müdürü ile yapacağınız konuşmayı  başkalarına dinlettiniz?   etik  buluyormusunuz? Amacınız neydi? Bir başka odaya geçip, kibar bir dille durumu izah edemez  daha  doğru  olmazmıydı ?
6. Neden olayı büyüterek, kardeşiniz olan Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'ya konuyu aktardınız? Neden Emniyet Genel Müdürlüğünü arayarak, olayı abartılı bir şekilde anlatma lüzumunu hissettiniz?
7. Bu olay bilerek yapılmış bir  algı  olayı mıdır? 
8. Bu ücretsiz olarak yapılmış imitasyon formaları ile ilgili olarak Emniyet Müdürü formayı satıp, para mı kazanmıştır?
9. Sizce Alanyaspor'u ve Alanya'yı ve sporu sevdirmek başka hangi yollarla mümkündür?
10. Sayın Mevlüt Demir,  siz    neden imitasyon  olan  formaların dağıtımını yapmadan önce  ilgili birimlere veya  yöneticilere başvurmayı düşünmediniz? 
11. Alanya ve Alanyaspor sevgisini aşılamak için başka bir yol daha düşünemez miydiniz? 

Sizlerden  ricam; bu sorulara en kısa sürede cevap vermenizdir. Bir forma uğruna memleketimizin sizin ve Mevlüt Demir gibi güzide insanların gerek Alanya'da gerekse de Denizli'de gündemde böyle olumsuz şekilde yer alması hem ülkemiz açısından hem de Alanya siyaseti açısından son derece üzüntü vericidir. Bir an önce bu hatalardan dönülerek, kardeşçe ve saygı çerçevesi içinde konuyu bertaraf etmeniz beklenmektedir. Çünkü değerli insanlar, kolay kolay yetişmiyor.  saygılar

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki