Radyo TimeRadyo Time

Gazipaşa'da darp olayı gerçeği

Bu makale 1607 kere okunmuş.20 Aralık 2018, Perşembe - 15:03
servet1956 @ gmail.com

 Geçtiğimiz Pazartesi 17.12.2018 tarihinde Muz Kent Mahallesinde tarım ile uğraşan Erol Kır ve bir yakını, uzun süredir yaşadıkları ve bir türlü yapılamayan yol, köprü sorunlarını anlatmak, anlamak ve çözüm aramak için Gazipaşa Belediyesi’ne geldi. Kısa bir süre bekledikten sonra içeriye alınan iki genç, başkana sorunlarını anlatmaya başladı. Başkan birden sinirlenerek ''Kardeşim orası mahkemelik. Siz anlamıyor musunuz? Mahkeme bitince yapacağız işte” diyerek sert bir şekilde konuşunca, Erol Kır ve diğer kişinin tepki göstermesi üzerine Belediye Başkanı Adil Çelik, kendisine rahatsız edici verilen cevap üzerine Erol Kır’a saldırarak darp etmeye başladı. Olaya, dışarıda bulunan bazı personeller odaya girerek, şahit oldu. Olay yerinden ayrılan Erol Kır ve diğer arkadaşı geçirdikleri şok ile yaşadıkları inanılmaz olay karşısında yürümeye başladılar ve bir pastane önüne geldiklerinde Erol Kır’ın geçirdiği sarsıntı, travma ve sinirin de etkisiyle boynu tutuldu, başı döndü, diz üstü yığılarak orada baygınlık geçirdi. (Kamera kayıtlarını inceleyin) Arkadaşlarının yardımıyla hastaneye yetiştirilen Kır, yapılan müdahale sonucunda kendisine gelebildi. Daha sonra rapor almak istedi, ancak doktorlar(irtibat sonrasında) rapor vermeyi, nedense uygun bulmadılar. Gazipaşa’da yaşanan bu çirkin darp olayını bir Gazeteci ve Televizyoncu olarak gündeme ilk kez getirmemizin arkasından harekete geçen Gazipaşa AK Parti İlçe Başkanı Ali Doğan, mağdur Erol Kır’ı Belediye’ye getirerek sözde barıştıklarını, sözde darp izi olmadığına ve böyle bir olayın olmadığını yanlış bir anlaşılmanın olduğunu kamuoyuna deklare etmeye çalıştı ve ardından acele olarak bir yazı paylaştı. Sormazlar mı insana; O zaman olaydan hemen sonra apar topar saat 13.30 ile 14.30 arasında kameraları söktürdün? Yakışmadı sana Sayın Başkan, bu davranış. Hem de hiç yakışmadı. Sayın Başkan, sıkı dur sana buradan birkaç soru sormak istiyorum. Lütfen bu sorularıma cevap verir misiniz?

1- Neden saat 13.30 ile 14.30 arasında olaydan hemen sonra kameraları söktürdünüz?
2- Ali Doğan’ı (AK Parti İlçe Başkanı) siz arattırıp bu kişileri zorla odanıza getirttiniz mi?
3- Neden Erol Kır’ı şikayetinden vazgeçirtmeye çalışıyorsunuz?
4- Çevre ve Şehircilik Bakanlığından “Mahkemelik” diye söz ettiğiniz yer için "Yol Geçebilir Belgesi"ni aldınız mı?
5- Belediye avukatlarınız 4 yıldır buranın sorununu neden çözemedi?
6- Söz konusu karşı arazi içinde bulunan muz sarartma deposunun yıkım kararı olmasına rağmen neden yıkmadınız?
7- İmar barışından önce siz ve ekibiniz, Hasan ve Osman Toprak Kardeşlere ait muz deposunu mühürledikten sonra verilen süre içinde neden yıkmadınız?
8- Madem Muz Kent Bölgesinin sorunlarını çözecektiniz de niçin bu güne kadar beaklediniz? Madem mahkemelik, nasıl oluyor da, şimdi neye dayanarak yapacağınıza dair söz veriyorsunuz?
9- Cumartesi günü yapacağınız incelemede hangi kriterleri göz önünde bulunduracaksınız?
10-Gazipaşa’da bu üzücü haberin yayılmaması için onları susturmak adına ne gibi taahhütlerde bulundunuz?

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki