Radyo TimeRadyo Time

Herkesin bir hesabı bir de Allah'ın hesabı var

Bu makale 3511 kere okunmuş.11 Mart 2019, Pazartesi - 09:00
servet1956 @ gmail.com

Önceki gün Denizli İl Emniyet Müdürü Sayın Mevlüt Demir ile her zamanki gibi rutin birtelefon görüşme si gerçekleştirdim. Hal, hatır sorna konuşmalarımızın ardından  dedi ki;

“Dostum son gelişmelerden haberin var mı?” Ben de, “Hayır herhangi bir bilgim yok” dedim.  Demir sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz ay herkesin de yakından takip ettiği, olay olan   “imitasyon Alanyaspor forması”   dağıtımı  konusu  vardıya    şimdi de  tutturdular. Beni görevimden uzaklaştırmaya çalışıyorlar” dedi..  çok  yazık  çok ...

Hatırlarsınız ,Bu anlamsız konu hakkında yazdığım yazı ile de her iki tarafın birbirlerine karşı olan söylemlerini açık ve net olarak dile getirmiştim. Ancak birileri, yine ortalığı karıştırmak için kolları sıvamış ,yola  çıkmış ve çok değerli bir vatan evladımızın, Alanya sevdalısı bir çocuğumuzu makamından etmek için uğraş veriyor. bir kez daha  çok  yazık...

Bu nasıl bir iştir ya hu,

inanın; anlamakta güçlük çekiyorum.

Herkesin bir hesabı vardır, ama Allah'ın da bir hesabı var.

Bir Alanyalı olarak gerçekten utanıyorum ve çok üzülüyorum.

Nedir bu müfettişler falan. Oda başkanlarına, muhtarlara Alanya Emniyet Müdürlüğüne çağırarak, neymiş efendim “Denizli il Emniyet Müdürü Mevlüt Demir size neden, niçin, hangi amaçla havlu hediye etti? Hangi amaçla çakı verdi?” gibi saçma sapan sorular sordurmanın ne alemi var, anlamadım. birisi  çıksın  kamuoyuna  açıklasın..

Siz neyin peşindesiniz Allah aşkına? Şimdi, sormazlar mı insana ''Katar'dan sana niçin bedava uçak hediye edildi?

Sen niçin muhtarları Avrupa’ya seyahate gönderdin?

Sen neden Saray’da muhtarları topladın?

Sen neden 17 yıldır Alanya'da seçim kazanamıyorsun?

Sen neden kendi mahallende seçim kazanamıyorsun?

Neden sahil katliamlarını sorgulattırmıyorsunuz?

Siz müfettiş kardeşlerim, asıl bunları araştırın ve bunlara cevap arayınız.

Siz Denizli İl Emniyet Müdürümüzün hangi niyetle havlu veya çakı verdiğini araştırmaya kalkarsanız, Türkiye'de bu işin sonu gelmez ve bu içinden çıkamazsınız.

Dağ, taş demeden, bu memleketin tüm insanlarına, Cumhurbaşkanımızın yakınlarına, Türkiye Odalar Birliği Üyelerine, Denizli’ye gelen tüm misafirlere insani ölçülerde Emniyet Teşkilatının hepsine, bakanlarımıza hediye mahiyetinde takdim edilen bu sunumlar eğer sorgulanıyorsa,

Ben pes artık pes diyorum.

Ayrıca Eğer Sayın Emniyet Müdürümüze bu ülkede bu sorgulama yapılıyorsa ki en son sorgulanması gereken kişidir, herkes dönüp aynaya bir bakmalıdır: 

Bakın; yapılan bu çirkinlikler bazılarına göre doğru, bazılarına göre yanlış olabilir. Ben kimsenin de avukatlığını yamıyorum; ama bir memleket sevdalısının üstüne bu kadar da gidilmesini hazmedemiyorum.

Çünkü  bu memlekette yetiştirilmiş bu insanlarla ve değerlerle oynanırsa memleketin çivisi çıkar ve sonu gelmeyen bir sürece girilir.

Ya değerlerimize sahip çıkacağız ya da sizler gibi ezip, gideceğiz. Sizce hangisi doğru? Takdiri kamuoyuna bırakıyorum.  

Ayrıca bu arada araştırılması gereken çok ama çok konu var. Şu seçim öncesinde bunları ele almak istemiyorum ve yazmayacağım.

Zamanı geldiğinde tüm halkımızın bilmesi gerekenleri açıklayacağım. Ben diyorum ki; lütfen kimsenin ekmeği ve geleceği ile oynamayın.

Lütfen siyasi kaygılarınızı bir kenara bırakınız. Çünkü Alanya dışında yüzlerce Alanya sevdalısı ve çok başarılı insanlar var; onları kendimizden uzaklaştırmayalım.

Son sözüm şu ki; bu memleket ne Sultan Süleyman’a ne de Alaaddin Keykubat’a kaldı ki.  size de kalsın...Unutmayın  herkezin  bir  hesabı  vardır ama  Allahında  bir  hesabı  vardır...

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki