Radyo TimeRadyo Time

İçimizi kanatanlar

Bu makale 3051 kere okunmuş.27 Mart 2020, Cuma - 13:10

Benim de sizlerin de içini acıtan, derin yaralar açıp, kanatan insanlar olmuştur hayatınızda.
Verdikleri rahatsızlıktan dolayı özür dilemeyip, aksine yaralarınıza tuz basanlar hep var, olmaya da devam edecekler. Ama unutmasınlar ki; burası etme bulma dünyası. Gün gelecek, onların da içini acıtacak birileri karşılarına çıkacak. Temennim değil tabii ki, bu acıları yaşayan birisi olarak, ama ilahi adalet er ya da geç tecelli ediyor.
Ben veya benim gibiler sadece birilerini sevmeye çalışıyor. Hem de çıkarsız, yalansız, dolansız, riyadan uzak bir biçimde. Sadece birlikte güzellikleri paylaşırsak, birbirimize destek olursak, karşılıklı derin bir muhabbete sahip olacağımızı düşünen benim gibiler yine yanıldık. Yanılmaya da devam ediyoruz. 
İnsanoğlu riyakar.
Acı tecrübeler sonrası birçok kişiyi sildim hayat defterimden. Hem de bir daha yazmamak üzere. Bundan sonra da sileceklerim var. 
Bugün sitem dolu bir yazı olacak, belli oldu. Ama sizlerle dertleşmeye ihtiyacım var sanırım. Tahammül edebildiğiniz yere kadar elbette. 
Unutmayın; kalp kanaması, herhangi bir kesik kanaması gibi pamuk tamponuyla bastırılacak bir durum değil. Yaşadığınız sürece kanar da kanar, kimseler görmez, göremez. İçtedir. Nereden görecekler ki? Bakanlar, zaten bakan kör.
Şahsım için benimle muhatap olanlara söylüyorum. Allah için söyleyin; ben size ne yaptım? Hangi yanlış hareket oldu da, bunları hak ediyorum?
Yüzüme söyleyecek cesareti bulamayanların, maalesef uçsuz bucaksız entrikalar için mangal gibi yürekleri var. Girdiğim ortamlara karınca kararınca neşe, canlılık, sevgi katmaya çalışan bir insanım. Çok sevdiklerim de var, sevmeye çalıştıklarım da.
Çok duasını aldığım, şuursuzca dua edip, mutlu olmasını istediğim dostlarım da var. Ama bir yerde bir şeyleri, sanırım yanlış yapıyorum. Yoksa bu acı reva olmazdı bana.
Çıkar, menfaat karşılığı benimle arkadaşlık, dostluk, yarenlik edenleri Allah’a havale ediyorum. Vefasızlığı benim sevgime, saygıma, dostluğuma tercih edenlere de hayatlarında mutluluk ve başarı dilemiyorum artık. Allah sizi bildiği gibi yapsın, demek de istemiyorum. Çünkü Rabbim hiçbir kuluna kötülüğü nasip etmez. İçimdeki öfkeyi bu yolla da dindiremem kısacası. 
Okuduğum bir söz şöyle diyordu; “İyi gün dostları, siz şöyle durun. Gerçek dostlar, beni yerden yere vurun!”
Gerçekten de bana kaba tabirle cuk oturan bir söz. Vurun bakalım nereye kadar. Ne zamana kadar. 
Bildiğim bir şey varsa, hak etmediğini düşündüğünüz hiçbir hareketi sevdiklerinize yaşatmayın. Sizi kırmamak adına, aranızdaki sevgiyi, saygıyı bozmamak adına sessiz kalan insanların duygularıyla alay edip, sakın ha aptal olduklarını sanmayın. Her canlı kendine yakışanı yaparmış. Onun sessizliğini, samimiyetini ve asaletini aptallık sananlar, riyakarlığını gösterir. Her ikisi de hayat çemberinde ödülünü de cezasını da alacak. 
“Ya Hak” demişler, unutmayın!

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki