Radyo TimeRadyo Time

Öneriyorum: Bu fırsat kaçmaz!

Bu makale 2237 kere okunmuş.26 Kasım 2016, Cumartesi - 12:30
servet1956 @ gmail.com

 Rusya Dışişleri Bakanı Sayın Lavrov,1 Aralık tarihinde ilk kez Alanya’ya geliyor. 15 Kasım 2015 tarihinde düşürülen Rus uçağı ile birlikte aramızın açıldığı, ancak uçağın düşürülüş şekli ve sebebi öğrenildikten sonra yeniden ikili ilişkilerin düzene yavaş yavaş giriyor olması, son derece sevindirici.

 Bu gelişmeler ışığında Alanya’mızın bağrından  çıkmış, geleceği son derece parlak olan Değerli  Kardeşim, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt  Çavuşoğlu, Lavrov’u elinden tuttuğu gibi Alanya’mıza getiriyor. Bu girişim, gerek turizmcilerimiz açısından gerekse de tarımdaki üreticilerimiz açısından, esnaflarımız açısından son derece önemlidir. Ümit ediyorum ki, Lavrov ve Çavuşoğlu, Alanya’da ülkemiz insanını sevindirecek çok güzel açıklamalarda bulunacaktır, ama ben her şeye rağmen bu yıl turizmde ve tarımda ümidimizin kaybolmamasından yanayım. Liderlerimiz, bu konuda büyük çaba sarf ediyorlar. Ateşle çevrilmiş  ülkemizin etrafındaki olumsuzluklardan sonra bu gelişmeyi, son derece önemsiyorum. 

 Alanya’mıza ilk kez gelecek olan Rus Dışişleri Bakanı Lavrov’u üç beş kendini bilmezin olumsuz girişimi, örneğin yollara veya aracının önüne domates, salatalık dökme yerine, gerek turizm sektörü gerekse de tarım sektöründen ekmek yiyen herkesin Dışişleri Bakanlarının ilçemize girdiği noktadan itibaren çiçekler ve güller serpilerek veya sunularak karşılanmasını arzu etmekteyim ve bu girişimi de bir gazeteci olarak yetkililerle paylaşmak ve kamuoyuna sunmak istiyorum. Bu bir fırsattır.

  Ben öyle inanıyorum ki, böyle bir girişim sonucunda Lavrov, bir kez daha Türk misafirperverliğine şahit olacak ve şaşıracaktır. Ayrıca Türkiye ve Alanya halkı için yepyeni bir sayfa daha açılacak. Alanya’mız unutulmayacaktır. Gerek turizmdeki sıkıntıların aşılması gerekse de tarımdaki en son yaşanan sıkıntılar, bu girişim sonucu yerini çok güzel  günlere bırakacaktır.

 Lavrov’un Alanya’dan mutlu ayrılması, hepimiz için önemlidir. Eğer bu tavsiyem ve önerimi gerçekleştirebilirsek, Alanya’mız çok şey kazanacaktır. 

 Şunu da özellikle belirtmek isterim ki, Sayın Lavrov’un Alanya’mıza gelmesine önderlik eden, vesile olan Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ile herkesin bir kez daha gurur duyması ve  ona teşekkür etmesi gerekmektedir. Bu gelişin sonuçları ve değeri, inanın en kısa zamanda görülecektir ve anlaşılacaktır. 

 Şimdiden ilk teşekkür benden sana olsun Değerli Kardeşim Mevlüt Çavuşoğlu.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki