Başkan Yücel: “Zamanı geldiğince aşımızı olacağız” dedi « Alanya Televizyonu (ATV)

24 Mayıs 2022 - 06:49
Radyo TimeRadyo Time

Başkan Yücel: “Zamanı geldiğince aşımızı olacağız” dedi

reklam
Başkan Yücel: “Zamanı geldiğince aşımızı olacağız” dedi
Son Güncelleme :

02 Şubat 2021 - 15:33

atv

Belediye meclis toplantısında konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Covid-19 ile mücadele etmeye devam ediyoruz. Aşının yaygınlaşmasıyla rahatlayacağımızı düşünüyorum. Zamanı geldiğinde biz de aşımızı olacağız” diye konuştu.

Alanya Belediyesi’nin aylık olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen meclis toplantısına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlık etti. Bu yılın ikinci meclis toplantısına İYİ Parti İlçe Başkanı Alper Arıkan ile CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ da katıldılar. Toplantıya MHP Grubu’ndan Ali Şahin, Adem Er, Emine Çalış, Mehmet Babaoğlu, Kerim Aydoğan, Kerim Ertekin, İYİ Parti Grubu’ndan Can Kamburoğlu, Fikret Arık, Didem Dim Özaltın ile Hacı Mevlüt Zavlak mazeret bildirerek katılmadılar. Mecliste grup sözcülerinin temennilerinin ardından konuşan Başkan Yücel, hafta sonu gerçekleşen yağışlar sonucu zarar görenlere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Yaraların sarılması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini dile getiren Yücel, “Devletimizin tüm kurumları ile iş birliği içerisinde Covid-19 ile mücadele etmeye devam ediyoruz. Kısıtlamalarla salgının yavaşladığını, vakaların azaldığını biliyoruz. Salgını sonlandırılmasında en etkili unsur olan aşının yaygınlaşmasıyla rahatlamayı umuyoruz. Elbette bizler de sırası geldiğinde aşımızı olacağız ancak toplumun tamamının aşılanması tamamlanıncaya kadar tedbirler elden bırakılmamalı. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam etmeliyiz” dedi.

“ALANYA’NIN FETHİNİ EN ÜST DÜZEYDE KUTLAYACAĞIZ”

Alanya’nın fethinin 800’üncü yılı hakkında da açıklamalarda bulunan Yücel, “Alanya Belediyesi olarak gayemiz fethin ve fetih coşkusunun 2021 yılı süresince ilçemize, daha sonra ulusumuza ve tüm dünyaya yayılmasına vesile olmak. Bu yıl boyunca çeşitli etkinlik ve programlarda Alanya’nın fethini hep birlikte kutlayacağız. Bu kapsamda 19 Şubat’ta Atatürk Spor Salonu’nda pandemi kurallarına uyarak, kısıtlı bir katılımla Alanya fetih kutlamalarının lansman programını gerçekleştireceğiz. Alanya’yı yüksek standartlara sahip güvenli, sosyal ve kültürel hayatı zengin, halkın yaşamaktan mutlu olduğu örnek bir dünya kenti yapmak misyon ve vizyonumuzla çalışırken, iş birliğinde ve çözüm ortaklığında bulunduğumuz tüm kamu kurum ve sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, destekleriyle fetih kutlamalarını en üst düzeyde etkinlikler ve tanıtımlarla gerçekleştirmek en büyük arzumuz” diye konuştu. Yücel, önceki gün düzenlenen kongrede tekrar güven tazeleyen AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’a çalışmalarında başarılar diledi. Mecliste ilk olarak belediyeye hibe edilmek istenen ancak ekonomik ömrünü tamamladığı tespit edilen bir adet kamyonun hibe talebinin geri çekilmesi oylanarak kabul edildi. Sonra Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Meydan, Cadde, Sokak, Park, Tesis ve Benzerlerine Ad Verme Komisyonu, Plan ve Proje Müdürlüğü Komisyonu’ndan gelen maddelerin görüşülerek kabul edildi. Mecliste İmar Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Tekin de bir öneri sundu. Alanya sınırları içerisinde planlı alanlarda plan notlarının revize edilmesi ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına sınırlarının işlenmesi gerektiğini belirten Tekin, talebinin gündeme alınarak İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesini istedi. Tekin’in önerisi oy birliği ile kabul edildi.

“BU PERŞEMBE ONAYLAYACAĞIZ”

Mecliste CHP Grup Sözcüsü Erkan Demirci, Sugözü Mahallesi’ndeki 18. madde uygulamasının son durumunu sordu. Demirci’nin sorusuna cevap veren Plan Şehircilik Müdürlüğü görevlisi Koray Kodal, “Yüklenici firmayla geçen hafta görüşüldü. Dilekçesini verdi. Bu Perşembe onaylayacağız” diye cevap verdi.

“KILI KIRK YARARAK ÇALIŞIYORUZ”

Başkan Yücel de, “İnanın bunu sizden (Erkan Demirci) fazla ben istiyorum. Çünkü yılların getirdiği bir sorun. Her bölgede kılı kırk yararak çalışıyoruz ama o bölgede biraz daha hassasiyetle çalışıyoruz. Son gelinen noktada vatandaşın daha da lehine olan uygulamalar oldu. Bizim de bazı uygulamalarda belediye olarak elimiz rahatlamış oldu” ifadelerini kullandı.

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
atv
atv
Translate »