ALANYA’DA AĞAÇLANDIRMA ADINA ÇALIŞMA DERNEĞİ AÇILDI. « Alanya Televizyonu (ATV)

17 Ağustos 2022 - 16:49
Radyo TimeRadyo Time

ALANYA’DA AĞAÇLANDIRMA ADINA ÇALIŞMA DERNEĞİ AÇILDI.

reklam
ALANYA’DA AĞAÇLANDIRMA ADINA ÇALIŞMA DERNEĞİ AÇILDI.
Son Güncelleme :

25 Şubat 2021 - 10:14

reklam

Alanya’da ülkemiz adına umut olacak yeni bir dernek açıldı. Açıldığı günden beri hızlı bir şekilde üyeleri ve gönüllüleri Ülkemize ciddi katkıları olacak faaliyetlere başladı.

Ağaçlandırma adına çalışma derneğinin kuruluş amacı ; Vatanımızda kıtlık, kuraklık, savaş hali dahi olsa ve ihtiyaç sahibi insanların gerektiğinde hayatını idame ettireceği gelirler elde etmesi, su kaynaklarının canlanması ve her an 8.5 milyar insana, katrilyonlarca canlıya hizmet edecek ağaç türleri üretmektir. Anadolu’nun kıraç, kurak bölgelerine iklime ve yapıya uygun fidanlar dağıtmaktır. Bu kadar geniş bir eserin mimarı olmak isteyen tüm insanlara kapıları açık tutarak, bir kibritle yanmayacak , tüm canlılara, insanlara ormanlar kurmak, arı ormanları, kuş ormanları oluşturmaktır. Dünyadan ve ülkemizden bir çok çeşitli türleri yetiştirip insanlığa, coğrafyamızda farklı alternatif olabileceği örneğini de teşkil etmek.

İlk üretim etabında, hünnap, zeytin, incir, dut, iğde, fıstık çamı, meşe, defne, kızılcık, alıç, ahlat, ceviz, asma, badem vb…, arılar için uzun vadeli çiçek açan türler sofora, pavlonya vb. ağaçlardır. BAKIM İSTEMEYEN, TOHUMDAN ÜREYEN, İLAÇ, GÜBRE ve SU İSTEMEYEN türler üretiyoruz. Ayrıca bir çok çeşitlilik vardır. Hem arazide tohum ve fidan ekerek hizmet vermekte, Hem de fidanlık kurarak üretim yapmaktadır. Üretilen fidanlar Anadolu’nun bir çok ağaçsız bölgelerine ücretsiz dağıtılacak.

Alanya Belediyesi, Alanya Kaymakamlığı, bazı sivil toplum kuruluşları, Alanya basın ve yayım organları, bizlerin emekleri ve katkıları ile fidanlığımızda üretim yapılarak dikimler sağlanmaktadır. Bağış yolu ile maddi manevi destek verilen Dernek, Ülkemizde tarımın gelişiminde, çeşitlilik ile Ormanlar kurarak nefes olmayı hedeflemekte.

Dernek adına  bilgilendirme yapan Habip Şanlı ;Derneğin Merkezi  Alanya’dır  ve tüm ülkemize hizmet vermeye gayret etmekte. Topraklarımızı meyve cennetine çevirerek, milli geliri arttıracak. Aynı zamanda ülkemizde milli servet kazandırarak alanında Türkiye’de İLK olmanın ayrıcalığına sahiptir. Bu hedefle, teşvik edecek, örnek olacak, farklı projeler geliştirerek gelenek, alışkanlık ve nice toplu bilinçlendirmeleri sağlayacaktır. Yörelere dağıtılan fidanlardan insanlar aşı, çelik, tohum alarak bir köyden 10 haneye bile örnek olmak o bölgeye maddi gelir ve bol orman oluşumu demek olacak .Bununla birlikte illerleyen günlerde  farklı projelerimiz var.

Derneğimize maddi, manevi destek olan ve bu bilinçle hareket eden herkese, ÜLKEM ADINA, İNSANLIK ADINA, TÜM CANLILAR ADINA minnetle teşekkür ederim. Sağlık afiyet huzur birlik ve esenlik dilerim ifadelerini kullandı.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Translate »