Alanya’da Utopia World Hotel 35 milyon 950 bin Euro bedel ile satıldı « Alanya Televizyonu (ATV)

20 Mayıs 2022 - 13:46
Radyo TimeRadyo Time

Alanya’da Utopia World Hotel 35 milyon 950 bin Euro bedel ile satıldı

reklam
Alanya’da Utopia World Hotel 35 milyon 950 bin Euro bedel ile satıldı
Son Güncelleme :

05 Nisan 2021 - 9:37

atv

Utopya Turizm bünyesindeki Utopia World Hotel’in 35 milyon 950 bin euro bedelle Anex Turizm Grubu bünyesindeki Adalı Otelcilik’e satışı tamamlandı. Alanya’da bulunan Utopia World Hotel’in Anex Turizm Grubu bünyesindeki Adalı Otelcilik’e devri tamamlandı.Otelin yatırımcısı Utopya Turizm tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada, ‘’Şirketimiz mülkiyetinde bulunan “Utopia World Hotel’in satış süreci Adalı Otelcilik Tur. Org. Tic. A.Ş. ile görüşmelerin olumlu sonuçlanması ile birlikte 30.03.2021 tarihi itibariyle sona ermiştir.’’ denildi.
Açıklamanın devamında, turizm sektörünün konjonktürel gelişmelere yüksek duyarlılığından dolayı, şirketin turizm sektörünün tamamen çıktığı da ifade edildi. Açıklamada, ‘’ Şirketimiz turizm sektörünün konjonktürel gelişmelere yüksek duyarlılığından ötürü bu sektördeki faaliyetlerine son verme kararı almıştır. Bu satış sonucunda şirketimiz finansal olarak güçlü hale gelmiştir. Finansal güce ulaşmamız ile birlikte geleceğe dönük hedeflerimiz üzerine yoğunlaşmış iken Borsa İstanbul’un pazar değişikliği kararı ile karşılaşmış bulunmaktayız.’’ denildi.
Utopya Turizm tarafından KAP’a yapılan açıklamanın devamında, şirket paylarının Borsa İstanbul tarafından yakın izleme pazarına alındığı da açıklanarak şu ifadelere yer verildi: “Öncelikle belirtmek isteriz ki; şirketimizin alt ve üst yapı müteahhitliği ile birlikte enerji alanındaki faaliyetleri devam etmektedir. Ayrıca bu faaliyetlerimizin büyütülmesi için çalışmalarımız ve fırsat arayışımızda devam etmektedir. Şirketimize güvenerek şirketimiz paylarına yatırım yapan yatırımcılarımız Borsa İstanbul’un Pazar değişikliği kararı ile birlikte ciddi bir mağduriyet yaşamaktadır. Şirketimize gelen telefon ve e-postalardan bu açıkça görülebilmektedir. Bilinmeli ki, 25.000.000 TL sermayeli şirketimizin %40’ı halka açık olup kalan %60 pay mevcut şirket Yönetim Kurulu Başkanımız ve ailesine aittir ve aynı mağduriyeti kendileride yaşamaktadırlar. Yakın dönemde Borsa İstanbul tarafından benzer Pazar değişikliği işlemlerinde Ana Pazar veya başka pazarlarda işlem gören şirketlerde olası Pazar değişikliğinden dolayı yatırımcı mağduriyeti oluşmaması adına şirketlere uyarılar yapılarak gerekli şartları yerine getirmeleri için süreler (sonrasında ek süreler) verilerek mağduriyet oluşmamasına özen gösterilerek zemin hazırlanmakta idi. Ancak gelinen noktada hiçbir uyarı yapılmadan ve pay sahiplerine, Pazar değişikliği dolayısı ile süre verilmeden bu karar alınmıştır. Şirketimizin; Utopia World Hotel’in satış süreci sonlanmadan yeni bir faaliyet girişiminde bulunması ve bunu kamuoyu ile paylaşması, sonrasında satış sürecinde yaşanacak bir olumsuzluk nedeniyle planlanan faaliyetin sekteye uğraması halinde gerçek yatırımcı mağduriyetine sebep olunacağı bilinciyle satış süreci sonlanmadan faaliyet planlarına ilişkin şirketimizce bir açıklamada bulunulmamıştır. Borsa İstanbul tarafından alınan Pazar değişikliği kararının erken alındığı ve Yatırımcı mağduriyetine sebep olduğu kanaatindeyiz. Bu vesile ile tekrar belirtmek isteriz ki; şirketimiz, yatırımcılarımız ile aynı mağduriyeti yaşamaktadır. Borsa İstanbul tarafından alınan bu karar konusunda şirketimizin bir bilgisi olmadığını, şirketimizin de tüm pay sahipleri ile eş zamanlı olarak bu kararı öğrendiğini ve şirketimiz yönetim kurulunun bu kararın düzeltilmesi için her türlü girişimde bulunacağını belirtmek isteriz. Yatırımcılarımızdan gelen yoğun sorular nedeniyle bu açıklamanın yapılması ihtiyacı doğmuştur. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.”

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
atv
atv
Translate »