Müdür Yılmaz Can Anaokulu’nun e -Twinning projesine destek oldu « Alanya Televizyonu (ATV)

25 Mayıs 2022 - 15:45
Radyo TimeRadyo Time

Müdür Yılmaz Can Anaokulu’nun e -Twinning projesine destek oldu

reklam
Müdür Yılmaz Can Anaokulu’nun  e -Twinning projesine destek oldu
Son Güncelleme :

13 Nisan 2021 - 13:58

atv

Alanya Can Anaokulu öğretmenlerinden Fatma Güvercin koordinatörlüğünde yürütülen “Geze Geze Sanal Müze” e-Twinning projesi kapsamında, okul öğretmenlerinden Ayşe Arkın ve öğrencilerinin de katkıları ile okul içerisinde ortaklaşa etnografya müzesi oluşturuldu.

Oluşturulan müzede öğrenciler inceledikleri her bir eşyanın hangi malzemeden üretildiği, nasıl çalıştığı, bugün yerine hangi eşyayı kullandıkları sorularına cevaplar aradılar. Aile katılımı etkinliği olarak planlanan çalışmada, öğrenciler ailelerinden dinledikleri eşyaların hikayelerini arkadaşları ile paylaştılar. Kültürel mirasımızı yakından tanıma fırsatı sunan müze alanını okuldaki tüm öğrenci ve öğretmenler de gezerek incelediler. Proje koordinatörü Fatma Güvercin eğitimin en önemli paydaşlarından olan ailelere çalışmaya ilgi ve destekleri için teşekkür etti.
Fatma Güvercin “Geze Geze Sanal Müze” e-Twinning projesi kapsamında birbirinden farklı etkinliklere yer verdiklerini belirterek proje hakkında bilgi verdi: “Projemizi Alanya, Ankara ve Konya’dan olmak üzere toplam 10 ortak okulla birlikte iş birliği ve etkileşim içerisinde yürütmekteyiz. Müzeler geçmişten günümüze dünyanın ve insanlığın gelişimini yansıtma açısından en etkileyici mekânlardır. İçerisinde her zaman dilimine ait gerçek objeleri bulunduran müzeler; yaparak, yaşayarak, dokunarak öğrenmenin yanı sıra çocuklarda bilimsel düşünmenin temelini oluşturan heyecan verici eğitim ortamlarıdır. Bu doğrultuda; eleştirel ve yaratıcı düşünme, sınıflandırma, analiz ve sentez yapabilme, keşfetme, dokunma ve sorgulama yönüyle bilişsel kavramların yer aldığı müze eğitimi çocuklar için çok yönlü kazanımlar içerir.Öğrencilerimizin; belirtilen kazanımlara ulaşabilmesi, geçmişini öğrenip tüm insanlığa saygı duyması, edindiği tecrübelerle geleceğine sahip çıkması, okul dışı öğrenme ortamları ve alan gezileri ile gelişimlerine destek olunması amacıyla, salgın dönemine uygun olarak, çevrimiçi veya sınıf ortamında sanal müze ziyaretleri gerçekleştirmekteyiz.”

Fatma Güvercin ayrıca e-Twinning projelerine desteğinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz’a teşekkür etti.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
atv
atv
Translate »