Ahep’te 4. Uluslararası Mimarlık Ve Şehircilikte Çağdaş Yaklaşımlar Konferansı Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirildi « Alanya Televizyonu (ATV)

13 Ağustos 2022 - 21:26
Radyo TimeRadyo Time

Ahep’te 4. Uluslararası Mimarlık Ve Şehircilikte Çağdaş Yaklaşımlar Konferansı Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirildi

reklam
Ahep’te 4. Uluslararası Mimarlık Ve Şehircilikte Çağdaş Yaklaşımlar Konferansı Çevrimiçi Olarak Gerçekleştirildi
Son Güncelleme :

20 Mayıs 2021 - 10:52

reklam

20 ve 21 Mayıs 2021 tarihleri arasında 4. Uluslararası Mimarlık ve Şehircilikte Çağdaş Yaklaşımlar Konferansı  Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi tarafından çevrimiçi olarak açılışını gerçekleştirdi. Konferans, mimarlık, şehir planlama disiplinlerinin geleceğine ilişkin yenilikçi araştırmaları artırmak amacıyla çağdaş mimari ve kentsel mekânlar hakkındaki tüm teorileri, manifestoları ve metodolojileri bir araya getirdi  Konferans genel olarak yapılı çevrede teori ve pratik arasında köprü kurmayı amaçlıyor. Bu amaçla birlikte yenilikçi yaklaşımları ve en son araştırma bulgularını, çağdaş yapılı çevrelerin yaratılması, değerlendirilmesi ve anlaşılması için yöntemler üzerine araştırmaları bir araya getiren bildirilere yer vermektedir.

Türkçe Bölümlerin Oturum Başkanı Dr. Seda H. Bostancı, “Konferansın ana teması olan birlikte daha iyi bir dünya tasarlamak yaklaşımını üzerinden değerlendirmelerde bulundu.  Hem 2030 sürdürülebilir kalkınma hedeflerindeki “kimseyi geride bırakmama” düşüncesi ile hem de Covid-19 Pandemi süreci ile ilişkilendirerek, eşitlik, şeffaf bir yönetim anlayışı ile kentlerin daha fazla katılımcılığa önem vererek tasarlanabileceğini”  tartışmaya açmıştır. Denildi..

Bu konferansın önemli konuşmacıları, mimarlık ve şehircilik alanında dünyanın en ünlü isimlerindendir. Konferansta yer alan akademisyenler ve konuları aşağıda verilmiştir.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Translate »